Българските щанги с втори медал на европейското за кадети в Израел

15.12.2019 11:02

Стефчо Христов спечели бронз в кат. +102 кг при 17-годишните

Стефчо Христов спечели бронзов медал на европейското първенство по вдигане на тежести до 17 години в Ейлат, Израел. Варненският щангист се нареди трети в категория над 102 килограма, като бе най-лекият сред конкурентите си със своите 105 кг, шампионът Тимур Мариев (Русия) тежеше 133 кг, а подгласникът му Доминик Орачко (Чехия) бе почти 150 кг.

В изхвърлянето Стефчо Христов завърши на второ място с три успешни опита: 150, 157 и 161 кг. В изтласкването българинът започна със 170 кг, след което не успя на 180, но се поправи на 183 кг. Това бе пети резултат за движението, но бе достатъчен да донесе на Стефчо бронзов медал в двубоя с 344 кг. Мариев изтласка 195, а Орачко - 192.

Така руснакът спечели титлата с общ сбор от 357 килограма, а Орачко стана втори с 352, следван от българина с неговите 344 кг. В същата карегория Мартин Тошев завърши осми.

По-рано през годината Стефчо Христов, чийто личен треньор е Живко Николов, стана световен шампион до 17 години на шампионата в Лас Вегас, САЩ, след това се нареди 10-и в кат. 109 кг на европейското до 20 г. в Букурещ през октомври.

Това е втори медал за България на първенството за младите в Ейлат. Преди два дни Карлос Май Насар стана европейски шампион като грабна златото при 15-годишните в кат. 81 кг с двубой 300 кг.

Двете отличия допълват сметката на най-успешния български спорт за 2019 г. Само в двубоите българите спечелиха 19 медала, от които 11 златни на световни и европейски първенства в предолимпийската година.

Други от Спорт

Стефан Стоянов ще води "Ботев"(Пд) до края на сезона

Стефан Стоянов ще води "Ботев" (Пловдив) в оставащите три мача от първенството на Еfbet лига, съобщиха от клуба.  Днес  той направи първа тренировка начело на "канарчетата"

"Ботев" (Пд) играе 2 мача с гръцкия "Арис" в памет на Тоско Бозаджийски

"Ботев" (Пловдив) уреди 2 приятелски срещи с гръцкия гранд "Арис" (Солун). Двата "жълто-черни" отбора ще играят в памет на Тоско Бозаджийски. Големият привърженик на "канарчетата" загина

"Ботев" (Пд) загуби с 1:2 от "Арда" за "сбогом" с Бруно Балтазар

"Арда" победи с 2:1 "Ботев" (Пд) в Кърджали среща от 33-ия кръг на Първа лига. Домакините успяха да обърнат резултата, след като преди почивката изоставаха в резултата

Пловдивчанинът Димитър Кузманов отпадна на квалификациите от турнира "Ролан Гарос"

Димитър Кузманов отпадна в първия кръг на квалификациите на Откритото първенство на Франция по тенис за мъже и жени „Ролан Гарос". Пловдивчанинът отстъпи с 3:6

Бойко Борисов стана шампион по футбол при ветераните, тигрите биха с 5:3 "Ботев" (Снимки)

Воденият от Бойко Борисов тим на "Витоша" (Бистрица) стана шампион на България по футбол при ветераните. Във финалния двубой, игран пред над 1000 зрители на новоизградения стадион в Пловдив

>