Бизнесменът, задържан за убийството на журналистката Дафне Галиция, е на свобода под гаранция

22.11.2019 13:46
Йорген Фенек Снимка: Ройтерс

Малтийската полиция е решила да пусне под гаранция задържан в рамките на разследването на убийството на разследващата журналистка Дафне Галиция, тъй като се нуждае от повече време да го разпита, съобщи днес премиерът на страната Джоузеф Мускат, цитиран от Ройтерс.

„Ако дадена личност бъде отведена в съда, той или тя не може повече да бъдат разпитвани от полицията“, каза той пред журналисти.

Задържаният е бизнесментът Йорген Фенек. Той бе арестуван в сряда призори на борда на яхтата си, малко след като напуснала малтийски пристанище, предаде БНР.

Фенек бе пуснат под полицейско наблюдение в четвъртък вечерта. Нито той, нито адвокатът му са правили някакви коментари за ареста, който бе извършен, след като ден по-рано Мускат предложи помилване на заподозрян посредник за смъртта на Галиция, ако даде информация за поръчителя.

Дафне Галиция, една от най-известните разследващи журналистки в Малта, бе взривена в колата си на 16 октомври 2017 г.

Вчера Мускат посочи, че арестът на Фенек не е заради предоставена информация от предполагаемия посредник Мелвин Теума.

Мускат същевременно отхвърли критики на опозиционни политици за решението Фенек да бъде освободен.

„Полицията знае какво прави, те трябва да се съобразят със закона и да бъдат внимателно да не компрометират разследването“.

Други от От страната и света

Еврото поевтинява спрямо долара

Курсът на еврото спрямо долара се понижава минимално в междубанковата търговия във Франкфурт тази сутрин, съобщават германски сайтове за финансова информация

Наталия Киселова: Целта ни е да завършим мандата си по достоен начин, нямаме ангажименти към съвместното управление

"Целта на нашата парламентарна група е да завърши мандата си по един достоен начин. Нямаме ангажименти към съвместното управление". Това заяви председателят на парламентарната група на "БСП-Обединена

Собственици на имоти в курорта Св. Константин искат повече полиция през лятото

Предвижда се Община Варна да поеме част от разходите за командировани полицейски служители през туристически сезон 2026 г. в к.к. Св. св. Константин и Елена

Пощите поемат договорите за втора пенсия

"Български пощи" ще поеме изцяло записването на клиенти в универсалните пенсионни фондове. Занапред заявленията за избор или смяна на фонд и подфонд ще се подават само в пощенските станции или чрез

Почина един от най-влиятелните режисьори в света - Фредерик Уайзман

Фредерик Уайзман, режисьор на десетки документални филми и носител на „Оскар", почина на 96-годишна възраст, съобщава Асошиейтед прес. Смъртта му бе обявена в съвместно изявление на семейството му и

>