Певецът Уил.ай.ем обвини в расизъм стюардеса на авиокомпанията "Куонтас"

18.11.2019 11:10
Уил.ай.ем Снимка: Ройтерс

Американският певец Уил.ай.ем обвини стюардеса на авиокомпанията "Куонтас" в расизъм, като твърди, че безпричинно е повикала полицията след спречкване с него по време на вътрешен полет в Австралия, съобщиха Ройтерс и Франс прес.

В поредица туитове лидерът на групата "Блек айд пийс" уверява, че стюардесата се е държала агресивно и излишно тровела атмосферата, след като не му била направена никаква забележка от персонала по сигурността в самолета, предаде БТА.

Според Уил.ай.ем, чието истинско име е Уилям Адамс, стюардесата имала прояви на лошо възпитание и наляла масло в огъня, когато повикала полицията. В резултат петима полицаи го чакали при кацането на самолета в Сидни след полет с времетраене час и половина от Бризбейн.

"Благодарение на Господ други пътници свидетелстваха, че тя бе излязла извън контрол", е написал той в Туитър. "Полицията в края на краищата ме освободи." Той поясни, че оказал съдействие на полицията. "Не смятам, че стюардесата е расист, но цялото й разочарование бе насочено единствено към цветнокожите", отбеляза певецът.

Говорител на "Куонтас" окачестви твърденията му като инсинуации. "Получило се е недоразумение на борда на самолета, като ситуацията се е утежнила, защото Уил.ай.ем носел аудио каска и изглежда не е чул забележките на екипажа", каза говорителят. Той пожела успехи на музиканта за останалата част от турнето на бандата.

Авиокомпанията уточни, че е готова да предостави правна помощ на обвинената в расизъм стюардеса. Полицията потвърди, че е разговаряла с екипажа и пътниците и смята случая за приключен.
"Блек айд пийс" изнесе 5 концерта в Австралия, последният от които в Сидни.

Други от От страната и света

Шествие в памет на генерал Христо Луков се проведе в София

Шествие в памет на ген. Христо Луков се проведе в София. То започна от ъгъла на бул. „Княз Александър Дондуков" и ул. „Кракра", като продължи до ул. „Тракия"

Бившият шеф на НСБОП Кирил Радев: И шестте убийства са по сценарий

"В основата на случая „Петрохан – Околчица" стои Ивайло Калушев - умен, интелигентен, но също така хитър и манипулативен. Докато той е бил в Мексико, е имал възможност да попадне в среди

Шествие против Луковмарш се състоя в София

Шествие против Луковмарш се състоя в София. Гражданите се събраха пред Съдебната палата, като на място имаше засилено полицейско присъствие. Шествието продължи по ул

Проф. Николай Овчаров: Случаят „Петрохан” е подражание на будистки практики

Имитациите на будизма са доста разпространени. Това, което беше разкрито по случая „Петрохан – Околчица", е подражание на будистки практики. Това каза археологът проф

Бащата на Иво Калушев агент на службите поне до 1998 г., допускат ламата да е наследил закрилата

Заедно с бащата на Деян Илиев, който откри трите мъртви тела на хижата, са работили в контраразузнаването Георги Калушев, бащата на ламата от "Петрохан" Ивайло Калушев

>