Гърците блокираха пътя към морето

15.05.2026 11:06
Гръцки фермери на ГКПП Кулата-Промахон

Гръцките земеделци и животновъди отново блокираха  ГКПП "Промахон-Кулата". Недоволството им е породено от неизпълнени обещания на правителството в Атина.

Протестът се определян като безпрецедентен заради факта, че се провежда в разгара на сеитбената кампания.Въпреки критичния период за земеделието, производителите заявяват, че кризата в сектора вече е въпрос на оцеляване.

Според организаторите участието се очаква да бъде масово, въпреки че сезонът изисква присъствието на всички по нивите. Подготвителните срещи в различни райони на Серес показали силно недоволство и категорично желание за по-решителни действия.

Други от От страната и света

Иван Хиновски: ТЕЦ „Бобов дол" трябва да работи, важен е за енергийната сигурност

ТЕЦ „Бобов дол" трябва да бъде съхранен, защото има значение не само за електроенергийната система, но и за сигурността на захранването на столицата. Това заяви енергийният експерт Иван Хиновски и

Средната заплата в България достига 1407 евро и нараства с 12,7% на годишна база през първото тримесечие

През първото тримесечие на 2026 г. средната месечна работна заплата e 1407 евро и се увеличава спрямо четвъртото тримесечие на 2025 г. с 2,8 на сто, съобщи Националният статистически институт (НСИ)

100-годишен юбилей празнува баба Ташина, която има 7 деца, 12 внуци, 12 правнуци и 6 праправнуци

100 години празнува днес Ташина Пейчева, която е сред най-възрастните жители на община Гоце Делчев. Тя е родена на 15 май 1926 година и днес отбеляза своя вековен юбилей заедно със семейството си

Иман Демерджиев няма да сменя полицейски шефове засега

Вътрешният министър Иван Демерджиев засега няма да сменя директорите на областните дирекции на МВР. "Очаквам работа и резултати от тях, сериозно отношение към поверените им дирекции

Демерджиев за боя в Габрово: Седем роми от общинско жилище нападат 5 българи и турци със собствени жилища

Вътрешният министър Иван Демерджиев е възложил на инспектората на МВР да провери областната дирекция на МВР в Габрово, след масовия бой там в началото на месеца и последвалите протести

>