Синоптик: От сряда започва нова валежна вълна на Балканите, температурите ще се понижат

23.04.2026 12:00
Синоптикът Петър Янков Кадър: bgonair

През почивните дни ще има много слънчеви часове на Балканите с температури над 20 градуса

Днес в София има слънце. В Северна България също е слънчево. В района на София и Добруджа имаше условия за слаби слани. Минималните температури в София бяха около 2 градуса, в Добрич и Шумен - около 2-3 градуса. Температурите се повишават. В София в момента са около 8 градуса. Това съобщи синоптикът Петър Янков. Преход към по-стабилно време Той отбеляза, че сутринта в южните райони от страната е превалявало дъжд, като валежните зони се преместват на юг - облаците ще се разкъсват и намаляват. Времето днес ще бъде предимно слънчево, с температури до 23 градуса. Утре също ни очаква слънчев ден с мъгли в сутрешните часове, прогнозира Янков пред Bulgaria ON AIR.

По думите му и през почивните дни ще има много слънчеви часове на Балканите с температури над 20 градуса.

Валежи на Балканите не се очакват, но София ще бъде една от най-хладните балкански столици с максимални температури около 23 градуса.

"Това покачване на температурите ще бъде за кратко - от събота до вторник. Температурите слабо ще се понижат. От сряда започва нова валежна вълна на Балканите. Валежи ще има повече в западните и северните части. Температури - между 11-18 градуса. В края на следващата седмица се очакват нови слънчеви часове с температури между 15-20 градуса за 1 и 2 май", прогнозира синоптикът.

Янков каза още, че температурите над 2500 м ще бъдат до 1 градус. Слабо ще се увеличи вятърът в неделя, но ще бъде умерен до свеж - до 40 км/ч. Температурите на 1200-1500 м ще бъдат около 7-8 градуса.

Синоптикът добави, че в Гърция и Турция през уикенда температурите ще бъдат около 24 градуса. В Сърбия и Северна Македония - около 22-23 градуса.

"Пролетно време с много приятни температури. Пътните настилки ще бъдат сухи", увери Янков, като уточни, че на 1 май може да има разкъсани облаци по Черноморието.

Други от Времето

Валежите спират, пробива слънце и 16 градуса в Пловдив

Утрото е дъждовно, но слънцето днес ще се покаже между облаците в Пловдив, сочи прогнозата на НИМХ. Минималните температури са около 7 градуса, в София - около 3°

Априлски сняг покри проходите "Превала" и "Пампорово" (Снимки)

Сняг покри проходите "Превала" и "Пампорово".  Снимки и видеа в социалните мрежи показват, че има сериозна покривка по пътните настилки. Засега не затруднява движението през проходите Превала

Облачно и дъждовно остава времето днес, в Пловдив - до 13°

Преобладаващите минимални температури днес ще бъдат между 4° и 9°, в Пловдив– около 8°. През деня облачността ще е предимно значителна и на места ще има валежи от дъжд

Лоши са условията за туризъм в планините - облачно, мъгливо и дъждовно

Лоши са условията за туризъм в планините. Това съобщиха  от Планинската спасителна служба на Българския Червен кръст. Времето е облачно, мъгливо, с температури във високите части на планините около

Дъжд и до 15° ни очакват в Пловдив

Днес още преди обяд облачността от северозапад ще се увеличи и ще обхване цялата страна, сочи прогнозата на НИМХ Ще има валежи, интензивни и значителни на много места в Южна България

>