Лекари влизат в час, за да обяснят рисковете от поставяне на филъри във фризьорски салон
Преди баловете стартира кампанията "Лицето не е чернова". Тя има за цел да обясни на младите какви са рисковете от нерегламентирани естетични интервенции сред младите.
През последната година имахме няколко случая на жени, пострадали от поставянето на филъри и ботокс във фризьорнски салони от хора с неподходяща квалификация, използването на некачествени продукти, лоша хигиена и др.
Важно е младите да бъдат информирани, разясни пред Нова телевизия Нели Георгиева. И обясни, че има известен отлив от подаръците за естетични процедури за бала и гротесните обеми. Сега тренд са само освежаващите процедури.
За младите хора са важни само здравата кожа и качеството на тъканите и елегантност, обясни д-р Елеонора Валянова.
И двете са категорични, че големите обеми не са модерни.