Безплатни паркинги в Несебър за Великденските празници

31.03.2026 12:41
Несебър е любима дестинация на много българи и чужденци за Великденските празници

За поредна година Община Несебър осигурява безплатно паркиране на територията на града в периода на християнските празници Лазаровден, Цветница и Великден.

Жителите и гостите ще могат да оставят превозните си средства на следните зони: „Северен голям паркинг", „Морска гара" и „Яхтено пристанище".

С предоставянето на безплатни паркинг зони общината отправя жест на гостоприемство и насърчава повече хора да изберат Несебър за своите празнични разходки и почивки извън активния туристически сезон.

И тази година Община Несебър предприема действия за осигуряване на спокойствие на туристите и възможност да почувстват атмосферата на Великите празници в един от най-старите християнски градове в Европа.

Градските автобусни линии ще работят до късните часове, като информацията за точното разписание ще бъде поставена на спирковите заслони.

Други от От страната и света

Цените на тока в България се увеличават през втората половина на 2025 г.

Цените на тока в България се увеличават през втората половина на 2025 г. спрямо първата, а на природния газ - намаляват, по данни на Националния статистически институт (НСИ)

Публикуваха за обществено обсъждане създаването на фонд срещу хазартната зависимост

Министерството на здравеопазването публикува за обществено обсъждане проект на Наредба, с която се създава механизъм за финансиране на дейности за превенция и лечение на хазартна зависимост чрез

Юлиян Попов разпореди засилени мерки за превенция в пожароопасния сезон

Служебният министър на околната среда и водите Юлиян Попов разпореди засилени мерки за превенция в пожароопасния сезон, съобщиха от Министерството на околната среда и водите (МОСВ)

Вижте Борислав Михайлов през годините (Галерия)

Великият български футболист и дългогодишен президент на БФС Борислав Михайлов загуби най-важния мач в живота си - срещу смъртта. След продължително заболяване

Все повече работници от трети страни има у нас

Значителен ръст на работниците от страни извън Европейския съюз отчита България през последните години. Данните на Агенцията по заетостта показват, че тенденцията се ускорява

>