"Възраждане" искат оставки заради проблемите с водата

27.02.2026 11:20 Павлета Давидова
Петър Петров от "Възраждане"

Петър Петров прогнозира, че с новите изборни правила гласовете от Турция ще паднат от 90 хил. на 20 хиляди

4 партии и 2 коалиции вече са донесли документите си в Централната избирателна комисия

Не само шефът на ВиК холдинга трябва да подаде оставка.

Това е позицията на "Възраждане" по скандалите с повишените цени на водата, която изрази депутатът Петър Петров след като формацията се регистрира в ЦИК за предстоящите парламентарни избори.

Според него оставки трябва да има и заради огромните загуби от водопреносната мрежа, които на места достигат до 70-80%.

"Милиони са давани от холдинга и няма никакви ремонти. Бе създаден Борд на водите с вицепремиер и 7 министри, а не е положена нито една водопреносна тръба.

Трябва да си отидат всички служители и ръководството по министерствата, които не направиха нищо за решаване на кризата", заяви Петров.

Той подчерта, че единственият отчет за Борда на водите е внесен на 3 декември, "където са преписани данни от сайта на МОСВ".

Повече от 6000 подписа внесоха от "Възраждане" за регистрацията си за парламентарния вот пред ЦИК днес. Освен Петров документацията бе представена от столичния общински съветник Деня Николов, който оглавява партията в столицата и бившия депутат Светослав Тодоров.

Петров обяви, че тръгват към вота със заявка да спечелят изборите, да са незаобиколим фактор в управлението като ще се борят за силна и независима България.

На въпрос за евентуални бъдещи коалиции зам.-председателят на партията увери, че всяка партия, която намери място в 52-ото НС е добре дошла да разговаря с тях. Това обаче не важи за ГЕРБ  и ДПС.

Според Петров ограничаването на избирателните секции до 20 в страни извън ЕС ще намали гласовете от Турция не само за тези избори, но и за предстоящия президентски вот. От 90 хил. гласа за двете ДПС-та най много до 20 хил., прогнозира той.

4 партии и 2 коалиции вече са донесли документите си в Централната избирателна комисия, стана ясно след това.

Други от От страната и света

Автономните машини: 75-годишната мечта на Тюринг оживя на Марс

Роувърите все по-често ще разчитат на своя изкуствен интелект, "очи", "уши" и  "умения", за да ни превърнат в междупланетна раса Пътят към автономните машини

Иран: Ще се борим, докато САЩ не разбере, че няма път към победа

Иранският външен министър Абас Арагчи заяви, че Иран ще продължи да се защитава от атаките на САЩ и Израел, докато президентът на САЩ Доналд Тръмп не разбере, че няма път към победа

Георги Клисурски: Цените на горивата вероятно ще се увеличат между 20% и 25%

При продължаващи високи цени на петрола цените на колонките вероятно ще се увеличат между 20% и 25%. Това каза в предаването "120 минути" по bTV министърът на финансите Георги Клисурски относно

Ирански дрон е ударил военна база на Италия и САЩ в Кувейт

Атака с дрон беше извършена днес срещу намиращата се в Кувейт база "Али ас Салем", в която са разположени италиански и американски военни, съобщи италианската армия, уточнявайки, че няма ранени

Започва освобождаването на 412 млн. барела петрол от световните резерви

Количества петрол от стратегическите резерви на страните от Международната агенция по енергията (МАЕ) за извънредни ситуации ще бъдат насочени към световните пазари в най-скоро време

>