Великобритания не очаква новите мита на Тръмп да засегнат търговското й споразумение със САЩ

23.02.2026 16:45
Доналд Тръмп СНИМКА: АРХИВ

Великобритания не очаква новите глобални мита от 15 на сто, обявени от президента на САЩ Доналд Тръмп, да окажат ефект върху „по-голямата част“ от обявеното миналата година икономическо споразумение между Лондон и Вашингтон. Това заяви днес говорителят на премиера Киър Стармър, цитиран от Ройтерс, съобщи БТА.

Говорителят съобщи, че британският министър на търговията Питър Кайл е разговарял с търговския представител на САЩ Джеймисън Гриър и правителството очаква дискусиите между британските и американските представители да продължат тази седмица.

От своя страна Швейцария все още планира да финализира предварителното споразумение със САЩ, постигнато в края на 2025 г., което намалява американските мита за Швейцария от 39 на сто на 15 на сто, съобщи днес правителството.

Швейцарското министерство на икономиката обяви, че продължава да се придържа към предвидените срокове за сключване на „сделка“ с Вашингтон, отбелязвайки, че ключови заинтересовани страни, като кантоните на Швейцария, „не са призовавали за“ спиране на преговорите след решението на Върховния съд на САЩ да отмени митата на президента Доналд Тръмп.

„Основната цел на  текущите преговори от самото начало е правно обвързващо споразумение, което би осигурило на швейцарските компании възможно най-голяма правна сигурност“, съобщи министерството, отбелязвайки, че се придържа към тази цел.

Други от От страната и света

Бус се запали на пътя между Монтана и Враца, спряха движението

Движението по Е-79 между Монтана и Враца е спряно. Причината за спирането на трафика в двете посоки е бус, който гори в участъка между монтанските села Трифоново и Сумер

Започна финалът на "Евровизия" (На живо)

Започна финалът на конкурса "Евровизия" във Виена. 25 държави ще се впуснат в битката тази вечер.  Дара ще излезе на сцената 12-та с "Бангаранга".  Освен нашата страна на финала на "Евровизия" ще са

Изстреляха 93 ракети по градоносен облак, но не го разбиха

Изстреляни са 93 ракети срещу градоносен облак, преминал през община Сливен днес, съобщи за БТА Даниела Мушкова, директор на Регионална дирекция "Борба с градушките" - с. Старо село

Силният дъжд не уплаши хилядите гости на карнавала в Габрово (Снимки)

Силният дъжд в Габрово не попречи градът да се превърне в столицата на сатирата и хумора за поредна година. Ежегодният карнавал в българския Манчестър събра хиляди гости от страната

Александър Пулев: В Стара Загора предстоят изцяло нови европейски проекти за близо 300 млн. евро

Работна група между правителството, областната администрация и местната власт ще ускорява работата по инвестициите В събота вицепремиерът и министър на икономиката

>