Тодор Тодоров: Калушев и групата му са приемали смъртта като ново начало

23.02.2026 07:47
Тодор Тодоров Кадър: bTV

"Фактите по случая "Петрохан" бяха изнасяни на части и това позволи на хората да фантазират. Може би за да се разводни вниманието на хората от други неща, да буни духовете и да се ползва в предизборната кампания. Това е тежко криминално престъпление и нищо повече. Няма мексиканска, сръбска и други връзки", заяви в сутрешния блок на Би Ти Ви криминалният психолог Тодор Тодоров, който е помогнал с експертизата си по разследването.



"Ако беше убийство, щяха да ги ликвидират в хижата, да я запалят, да заличат следите. Те са направили нещо ритуално, типично за шаманизма. Това са хора, които са приемали смъртта като ново начало", категоричен е Тодоров. 

Според него лидерът на групата Ивайло Калушев е успял незабележимо за останалите да се развие до степен, в която да повлече след себе си още няколко човека. Без съмнение имал и педофилски наклонности. 

"Използва будизма, но то си е чист шаманизъм и окултизъм. Няма външно вмешателство. Проблем е, че човекът, който е открил телата не са го накарали да си стои в България. Има оперативни способи за това", каза криминалният психолог. Обяснява си реакцията на родителите като страх да не признаят провал, както и че са били очаровани от Калушев. 

"Зомбирането около него е било повсеместно. Той е злият гений", каза Тодоров. 

Той и колегите му ще организират шествие по време на делото за убийството на Евгения Владимирова - друг случай, п окойто са работили. Психолозите не са съгласни с присъдите за бащата и сина. 

"Орлин нямаше да си признае, ако баща му не го беше окуражил да го направи. Орлин не съжалява за това. Каза: "Защо все на мен ми се случва". Имал е връзки, които не са били наред. Може би в него е причината. И е хубаво полицаите, които работят по някой случай да носят отговорност за това", заяви Тодоров.  

Други от От страната и света

Кирил Домусчиев: Еврото ни помага да стабилизираме инфлацията

Еврото ни помага да стабилизираме инфлацията в тежката ситуация, в която се намираме. Не е влиянието на еврото причина за инфлацията. Това коментира бизнесменът и председател на Конфедерацията на

Изоставено хале гори в столичния кв. "Хаджи Димитър" (Видео, снимки)

Гъст дим се издига над столичния кв. "Хаджи Димитър, видя репортер на "24 часа". А от пожарната съобщиха, че идва от изоставено хале. Оттам посочиха, че са изпратени 2 пожарни автомобила

Андрей Янкулов: Останах с оптимистични очаквания от наследника си Николай Найденов

Предадох правосъдното министерство с доста инициативи за краткия период, в който бях на поста. Има и неща, който моят наследник Николай Найденов може да подеме

Васил Терзиев: София днес е домакин на празник, какъвто не е имала в историята си

„София днес е център на световното колоездене. След месеци на огромни усилия, сме свидетели на спортен празник, какъвто градът ни не е имал в цялата си история"

Войната тласка все повече иранци към нископлатена работа

Войната между Иран, САЩ и Израел задълбочава икономическата криза в страната и принуждава все повече хора, включително висококвалифицирани специалисти, да търсят нископлатена работа, предаде ДПА

>