Проф. Георги Рачев: За 14 февруари ще е хубаво времето

10.02.2026 07:48
Климатологът проф. Георги Рачев КАДЪР: bTV

"Динамично време и тази седмица. Днес е хладно, ветровете са доста студени, но утре ще има затопляне", заяви в "Тази сутрин" по bTV метеорологът проф. Георги Рачев.

"Февруари общо взето си върви като топъл и влажен месец. Може би чак към 20-и се очаква смяна на общата циркулация над европейския регион, тогава вече ще стане по-топло и не толкова влажно", обясни той.

"Днес трябваше някоя снежинка да дойде насам в София, но не дойде. Днес със вятъра усещането ще е за -6, -7 градуса, но реално сме около нулата", отбеляза проф. Рачев. 

"В Боровец ще има сняг и дъжд, петък ще е по-съществени валеж, но общо взето дори там е по-топло от нормалното за февруари. В Пловдив времето е топло, като евентуалното застудяване в края на седмицата е малко вероятно", каза още той.

"За 14 февруари ще е хубаво времето, подобаващо с поне 2 чаши вино", пошегува се метеорологът. И допълни: "Следващият понеделник и вторник ще има снеговалежи в Пампорово, ще е идеално за почивка".

Проф. Рачев обясни още, че по морето, както и в Северна и Централна България се очаква затопляне следващата седмица.

Други от Времето

Облачно и по-студено днес, до 5° в Пловдив

Утрото ще е студено, с минимални температури между минус 4° и 1°, в Пловдив - 1°. През деня облачността ще е значителна. Преди обяд на места в югоизточните райони ще бъде с превалявания от дъжд

Облачно и дъждовно, в Пловдив ще е до 8°

В понеделник облачно ще е над цялата страна, сочи прогнозата на НИМХ. Преди обяд на места в Южна България ще завали дъжд, до края на деня валежите ще обхванат по-голямата част от страната

Условията за туризъм в планините са добри

Добри са условията за туризъм в планините, съобщиха за БТА от Планинската спасителна служба (ПСС) на Българския Червен кръст (БЧК). Времето е облачно, на места има мъгла

Облаци, дъжд и слънце в неделя, остава топло в Пловдив

От всичко по малко – слънце, облаци и дъжд ще има в Пловдив, но температурите остават сравнително високи, сочи прогнозата на НИМХ. Сутринта минималните температури са положителни – 4 градуса

Времето в планините е динамично

Динамично е времето в планините, съобщиха за БТА от Планинската спасителна служба (ПСС) на Българския Червен кръст (БЧК).  Във високите части е мъгливо и ветровито

>