Бащата на 15-годишния, открит мъртъв в кемпера: За Калушев не съм променил мнението си изобщо

09.02.2026 19:47
Яни Макулев

"За Калушев не съм променил мнението си изобщо". Това каза за bTV Яни Макулев, баща на 15-годишния Александър, който беше открит мъртъв в кемпер близо до Околчица.

На 6 февруари Яни Мaкулев каза в ефира на bTV, че не се чувал със сина си от 29 януари, но е спокоен за него. Той разбира за убийството в Петрохан от новините.

„Опитах се да се свържа с всичките и даваше изключен телефон. Аз съм сто процента сигурен, че са били на стотици километра оттам", смята мъжът.

Яни Мaкулев каза още, че се познава с Ивайло Калушев от 35 години.

„Мога да ви кажа, че човекът не е това, което се описва във всичките медии. Той е изключително интелигентен човек, много образован, търпелив и спортист. Много неща, които трудно се изговарят за кратко време. Много хора, които коментират педофилия, наркотици, секти и т.н. - те просто не знаят за какво става въпрос", каза още той.

Според криминалисти престъплението е обмислено и извършено след настъпил конфликт в групата. Според една от близките на жертвите обаче никога няма да разберем цялата истина.

Други от От страната и света

80 мечки обикалят Централния Балкан на територия като за 7-10

Всяко животно от преброените има паспорт с пол, възраст и как се е движило Грамадан, Караджата, Ясна, Борил и Шара са част от имената им, след като са лицево разпознати по пилотен проект 80 мечки са

Издирват 55-годишен мъж в Севлиево, видян последно в местността Чакала

В Севлиево се издирва мъж на 55 години, съобщиха от полицията. Мъжът е бил забелязан за последно днес в местността Чакала, малко след 10:00 часа, съобщава БТА

Хиляди търпеливо чакат на опашки в Нощта на музеите (Снимки)

Стотици граждани търпеливо чакат пред музеите в София в Европейската нощ на музеите. Десетки музеи, галерии и културни пространства отвориха врати за посетители със специални изложби, концерти

Почистват улиците на Велико Търново след голямото наводнение (Видео)

Улиците във Велико Търново се почистват след голямото наводнение, започва възстановяване на щетите. Това обяви кметът на града Даниел Панов, показвайки работата на кризисните екипи

Диана Русинова: Министрите Демерджиев и Шишков предотвратиха нова трагедия на пътя

Председателят на Европейския център за транспортни политики и пътен експерт Диана Русинова благодари на министрите Иван Демерджиев и Иван Шишков за бързата им реакция

>