За две години 13 семейства получиха по 10 000 лв. за трето дете в Горна Оряховица

17.12.2025 19:26 Дима Максимова
2 многодетни семейства в Горна Оряховица получиха чековете си за 10 000 лв. Снимка: Община Горна Оряховица

Още две семейства получиха общинската финансова подкрепа от 10 000 лв. при раждането на трето и следващо дете в Горна Оряховица. Новата мярка, която за момента е единствена в страната, има за цел да стимулира работещите и отговорни хора - тези, които са гръбнака на икономиката, които образоват и възпитават децата си като достойни граждани, посочи във фейсбук кметът Николай Рашков.

За да могат да получат подкрепата, семействата трябва да са горнооряховски жители от поне 5 години, да са с постоянна активност на пазара на труда, с непрекъснат осигурителен статус, без данъчни задължения, по-големите им деца редовно да посещават съответните за възрастта детски градини и училища.

Последните, които покриха критериите, са семействата Натали и Андреян Георгиеви с родените през септември близначета Ния и Антоан и батко им Виктор, както и Мирослава и Пламен Кирчеви, които се радват на бебенцето си Даниел и по-големите дечица в семейството Александра и Калоян.

"Това са едни от най-добре инвестираните средства на Горна Оряховица! Мярката е дългосрочна и ние вярваме, че все повече прекрасни семейства ще се осмеляват да имат повече рожби.

През 2024, когато за първи път въведохме този стимул, по 10 000 успяха да получат 5 двойки. През настоящата година семействата, отговарящи на критериите са вече 8", допълни кметът.

Други от От страната и света

Села в в Балчишко дни наред са без вода

На извънредно заседание тази седмица Общинският съвет в Балчик прие декларация, свързана с  проблемите с водоснабдяването и системното безводие в населени места на територията на общината

Глад за инженери, учители, лекари и медицински сестри в региона на Велико Търново

Във Великотърновска област се търсят инженери, учители, лекари и медицински сестри. Това сочат данните от мащабно проучване, представени от проф.Цанко Стефанов от областната администрация на форум на

Двама души са загинали след катастрофи за последните 24 часа

Двама души са загинали, а 19 са ранени при 18 катастрофи в страната през изминалото денонощие, съобщиха на сайта си от Министерството на вътрешните работи

Служебният министър на финансите готов за разговори за удължителния закон за бюджета

Служебният министър на финансите Георги Клисурски каза, че е отворен за разговори с парламентарните групи и още другата седмица ще отиде в Народното събрание

Искат по-тежко наказание за мъж, пребил до смърт баща си с ритници и юмруци в Поликраище

Прокуратурата протестира условна присъда за син, смлял от бой баща си в горнооряховското село Поликраище. Със своя присъда от 31.10.2025 г. Окръжен съд – Велико Търново е признал подсъдимия Асен М

>