Ген. Атанасов: Ще се борим да сме първа политическа сила, за да променим държавата

17.12.2025 08:33
Атанас Атанасов Кадър: bTV

След падането на правителството у нас, следват избори, защото няма шанс в този парламент да се сглоби каквото и да е мнозинство. Как ще изберем ново, зависи от политическите граждани, от политическите сили, които ще се борят за общественото мнение. Протестите показаха, че хората искат да се свърши с това, което беше досега, една много сериозна агония преживя обществото от 2020 насам. Крайно време е това нещо да се приключи, каза Ген. Ананас Атанасов, председател на ДСБ пред БиТиВи.

Имаме готови законопроекти, ще ги внесем, трябва гласуването да бъде машинно, искаме честни избори, иначе пак ще се повтори това, което досега, каза той. 

Ние като политическа сили, опозиционна сила сме чули хората какво искат хората от нас, ако статуквото се запъне и не се позволи да се променят нещата, ще трябва много силна гражданска енергия и натиск, да има много хора наблюдатели по време на изборите. 

"Ще се борим да сме първа политическа сила, за да можем да променим нещата в държавата", закани се ген. Атанасов. 

Други от От страната и света

Среднощен бой между мъж и ученици в центъра на Монтана

На 16.12.2025 г., около 00:30 ч. в гр. Монтана пред ресторант, след възникнал конфликт между лице на 47 г., живущ в с. Николово и ученици е причинена телесна повреда на 18 г

Изгонили Ник Райнър от парти часове преди да убие родителите си, тормозил гостите

Ник Райнър задавал странни въпроси на известни личности на коледното парти на Конан О'Брайън. Това се случило часове преди да убие родителите си, пише "Дейли мейл"

Пуснаха срещу 200 и 150 хил. лева двамата общински съветници, арестувани с Благомир Коцев

Варненския окръжен съд пусна определи 200 хил. лв. гаранция за Николай Стефанов и 150 000 лв. за Йордан Кателиев.  Те бяха арестувани с Благомир Коцев

СГС върна на прокуратурата обвинителния акт срещу Иван Демерджиев

Според съда в него има редица неясноти, които трябва да бъдат отстранени Софийският градски съд върна на прокуратурата обвинителния акт срещу бившия служебен вътрешен министър Иван Демерджиев

Дете бие друго с бокс в Самоков, 13-годишна заплаши момиче с нож

Два случая на насилие между деца са постъпили в полицията в Самоков. Жена от града е сигнализирала, че малолетната й дъщеря е била заплашена с нож и обиждана от друго момиче пред дома им

>