Десетки бултраси затвориха голямо кръстовище в Пловдив, насроченото шествие пропадна (Снимки)

15.12.2025 18:33 Никола Михайлов
Феновете на "Ботев" Пд блокираха кръстовището на бул. "Източен" и ул. "Богомил", но за кратко.
Недоволните се събраха пред Колежа.
Очакваше се протестът да е по-масов.
Привържениците искат стадионът да бъде довършен по-скоро.
Колите отново се движат по бул. "Източен".

 

Издигнаха транспарант "Колежа чака", според тях довършването на стадиона се бави

                                                                                                    Големият протест на привържениците на "Ботев" Пловдив, който се очакваше да прерасне в шествие от дома на жълто-черните до общината, не се състоя.

Десетки фенове се събраха пред Колежа, недоволни от бавните според тях темпове на довършване на стадиона.  Малко след 18 часа те излязоха на кръстовището на бул. "Източен" и ул. "Богомил", блокираха го и извадиха транспарант с надпис "Колежа чака".

В продължение на няколко минути движението беше спряно, а накрая изнервен шофьор натисна клаксона. Някои от феновете отговориха с викове, но след това недоволните се върнаха пред стадиона.

Очакваше се шествието да блокира няколко улици в центъра на града на път от Колежа към Общината, а първоначално се разпространяваше и информация за три различни стартови точки на протеста. По тази причина в целия район около стадиона се струпа много полиция, като по цялата улица "Богомил" имаше групи униформени, макар от ръководството на отбора да бяха призовали за мирен протест. 

По-рано днес кметът Костадин Димитров се обърна към феновете и обясни, че уважава правото им да протестират, но досега в Пловдив не е изграждана нова инфраструктура с подобен мащаб. 

"За стадион „Христо Ботев" е обявена обществена поръчка за Етап 2, която е публична и достъпна за всички заинтересовани страни. Към момента процедурата е в активна фаза. Едва след като Комисията по избор вземе и обяви окончателно решение, може да се премине към следващ етап. Тези процедури не могат и не бива да бъдат заобикаляни", отбеляза градоначалникът. 

Други от От Пловдив

Пловдивският измамник Сергей Харварда доволен, обединиха му 5 присъди и ще лежи само 5 г.

Представял се за депутат, обещавал узаконяване на строежи, средства по европроекти и помощи за деца По последното си дело завлякъм 7 души с близо 32 хил. лв

44-годишен дилър от Пловдив остава зад решетките, държал стоката в такси и в дома си

Законът предвижда от 2 до 8 г. затвор и глоба между 5 и 20 хиляди лева за това престъпление Пловдивският окръжен съд взе най-тежката мярка за неотклонение "задържане под стража" спрямо 44-годишния

Хуманитарната гимназия в Пловдив още на голи греди, ремонтът щял да свърши през май (Снимки)

Правим всичко възможно да приключим по-бързо, но трябва да е качествено, казва кметът на "Централен" Георги Стаменов Родители гневни, че строителството върви бавно

Намериха труп на 60-годишен мъж в Кючука

Труп на мъж е намерен тази сутрин в пловдивския квартал "Кючук Париж", съобщиха за "24 часа" от МВР.  Тялото е открито на велоалея на бул. "Никола Вапцаров"

С 2 милиона евро най-новият пловдивски район сменя соцосветлението и грейва

В междублоковите пространства и градинки все още има жълти лампи от времето на соца, до дома ми  също са такива, обясни кметът на най-младия район в града Георги Гатев Сметките могат да стигнат от 25

>