Русия пак атакува, този път с дрон, турски товарен кораб

13.12.2025 19:54
Товарен кораб СНИМКАТА Е ИЛЮСТРАТИВНА

Украинските военноморски сили обвиниха Русия, че е поразила с дрон турски товарен кораб, превозващ слънчогледово олио за Египет днес - ден след руски удари по две украински пристанища, предаде Ройтерс, цитирана от БТА.

В изявлението, публикувано в "Телеграм", се посочва, че на борда на поразения плавателен съд "Вива" е имало 11 турски граждани. Няма ранени сред екипажа и корабът е продължил да плава към Египет.

Руски атаки са повредили общо три плавателни съда с турски собственици в пристанища в района на Одеса, Южна Украйна, заяви за Ройтерс по-рано вчера говорител на украинските военноморски сили.

По-рано днес турският президент Реджеп Тайип Ердоган предупреди, че Черно море не бива да се превръща в "зона на конфронтация" между Русия и Украйна, след като през последните седмици бяха нанесени няколко удара, по-конкретно срещу турски кораби, предаде Франс прес.

"Черно море не трябва да се разглежда като зона на конфронтация. Това не би било от полза нито за Русия, нито за Украйна. Всички се нуждаят от безопасно корабоплаване в Черно море", заяви пред журналисти на борда на президентския си самолет Ердоган, цитиран от Анадолската агенция.

Други от От страната и света

Само в "24 часа" на 22 май: Доказано. С 35% пада рискът от инфаркт и инсулт, ако си оптимист

Само в "24 часа" на 22 май четете:  Няма етническо напрежение в Габрово, задачата беше да се компрометира моделът без гета, без ромски квартали и политика на разделение - интервю с кмета Таня

Всеки е толкова нещастен в работата, за колкото се мисли (по Сенека)

Или защо да научите науката за благоденствието "Точният човек" е специален проект на "24 часа" за професионалния успех, растежа в кариерата, личностното развитие, отношенията на работното място

Пепи Еврото невинен за измама и вече никой не го търси. Плаща едни 2556 от любимата си валута (Обзор)

Глобиха го, че пратил Златанов-старши и Ламбовски в прокуратурата с фалшиви документи, за да им върнат злато и пари на друг човек Прокуратурата не успя да докаже

Рокадите в държавната икономика тръгват от енергетика и земеделие (Обзор)

В един и същи ден смениха шефовете на фонд "Земеделие", агенцията по храните и на енергийния холдинг Първите рокади в държавната икономика тръгнаха от енергетиката и земеделието в четвъртък

Откриха голямо газово находище в Западната пустиня в Египет

Компанията "Агиба Петролиум" (Agiba Petroleum), която е съвместно предприятие между Египетската генерална петролна корпорация и италианския енергиен гигант "Ени" (Eni)

>