3 г. и 3 м. затвор за пловдивчанин, счупил 5 ребра и ръката на майка си, бил я и преди

03.12.2025 13:00 Мая Вакрилова
59-годишният Любомир Тодоров много пъти бил майка си.

Първия път му се разминало с глоба, а втория - с условна присъда

59-годишният пловдивчанин Любомир Тодоров получи 3 години и 3 месеца затвор при първоначален общ режим за пореден жесток побой над 81-годишната му майка Петрана Тодорова. Това е третата му присъда за домашно насилие над жената.

Първия път Тодоров се разминал само с глоба, след като нанесъл няколко удара на майка си и й причинил лека телесна повреда.

Вторият случай е с дата 29 април т.г., когато той отново я пребил. Удрял я в областта на главата и й причинил кръвонасядания. За това престъпление мъжът бил изправен пред Районния съд в Пловдив, който му определил 3 месеца условна присъда с 3-годишен изпитателен срок.

Само пет месеца по-късно - на 19 октомври, в изпитателния срок на тази условна присъда, Тодоров отново нападнал майка си в дома им. Този път й причинил средна телесна повреда - счупил й пет ребра и лявата ръка. 

Той призна вината си и за този побой присъдата е 3 години затвор. Отделно ще трябва да изтърпи и 3-те месеца от предишното наказание, което от условно става ефективно. 

Той е  осъждан и за шофиране след употреба на алкохол. 

Други от От Пловдив

44-годишен дилър от Пловдив остава зад решетките, държал стоката в такси и в дома си

Законът предвижда от 2 до 8 г. затвор и глоба между 5 и 20 хиляди лева за това престъпление Пловдивският окръжен съд взе най-тежката мярка за неотклонение "задържане под стража" спрямо 44-годишния

Хуманитарната гимназия в Пловдив още на голи греди, ремонтът щял да свърши през май (Снимки)

Правим всичко възможно да приключим по-бързо, но трябва да е качествено, казва кметът на "Централен" Георги Стаменов Родители гневни, че строителството върви бавно

Намериха труп на 60-годишен мъж в Кючука

Труп на мъж е намерен тази сутрин в пловдивския квартал "Кючук Париж", съобщиха за "24 часа" от МВР.  Тялото е открито на велоалея на бул. "Никола Вапцаров"

С 2 милиона евро най-новият пловдивски район сменя соцосветлението и грейва

В междублоковите пространства и градинки все още има жълти лампи от времето на соца, до дома ми  също са такива, обясни кметът на най-младия район в града Георги Гатев Сметките могат да стигнат от 25

Кючукпарижанин се напи, троши мебели и заплашва полицаи

Буйстването посред нощ ще му коства глоба от 100 евро Наемател на жилище на ул. "Силиврия" в пловдивския квартал "Кючук Париж" се напи и започна да троши мебели и да буйства

>