Правителството одобри над 17 млн. лв. за нови сгради на детски градини, училища и спортни площадки

26.11.2025 16:58
Министерски съвет Снимка: Архив

Правителството одобри 17 341 386 лева за общините за осигуряване на дейности по програмите за изграждане и надграждане на детски ясли, детски градини и училища, за програмата за ремонт и изграждане на нови спортни площадки и физкултурни салони, както и за инвестиционни проекти на общините Пловдив, Петрич и Марица. Това съобщи пресслужбата на Министерския съвет.

По програмата за изграждане и надграждане на детски ясли, детски градини и училища за периода 2020-2025 г. до момента са изпълнени проекти за 45 детски градини, по които са разкрити 2862 нови места. В 30 училища са създадени или надградени условия за преминаване на едносменен режим на обучение.

За периода 2024-2027 г. по същата програма до момента са изплатени 26 296 362 лв. Два от започналите 92 проекта вече са приключили.

Отпускат се и средства за проекти за спортни площадки и физкултурни салони. До момента по тази програма са изградени 22 физкултурни салона, като продължават дейностите по общо започналите 130 проекта. Готови са и 234 спортни площадки.

На 13 октомври тази година, министърът на образованието и науката Красимир Вълчев преряза лентата на новия физкултурен салон на Професионалната гимназия по стопанско управление, администрация и услуги „Атанас Буров“ в Силистра. „Удовлетворен съм да видя, че това, което започнахме през 2023 г. с въвеждането на Програмата за изграждане и основен ремонт на спортни площадки и физкултурни салони, вече дава резултат. Вашето училище е едно от първите, където разполагаме с добре изграден, модерен и просторен физкултурен салон. Радвам се, че в училището има толкова много ученици, които спортуват. Изследванията показват, че децата, които учат и спортуват, се справят по-добре в живота“, каза тогава министър Вълчев в обръщението си към учителите и учениците.

 Вижте какво още реши правителството днес.

Други от От страната и света

Главният секретар на МВР: Имаше натиск, но не се огънахме

"Дадохме всичко от себе си. Не като оправдание. Бях абсолютно наясно колко дълбоко е пропукано доверието на хората в изборния процес. Ясни ми бяха и опитите за купуване на гласове"

Шефът на БАБХ за биволите с антракс в Черногор: Консумацията на такова месо крие риск от смърт

Консумацията на такова месо крие риск от потенциална смърт. Някои от хората, които са го консумирали, вече са на антибиотик. Това обяви изпълнителният директор на БАБХ  д-р Ангел Мавровски  пред БНТ

Потушени са 57 пожара през изминалото денонощие

През изминалото денонощие специализираните звена в страната са потушили 57 пожара и са се отзовали на 90 сигнала за произшествия. Това съобщава на сайта си Главна дирекция "Пожарна безопасност и

Тежък трафик на "Капитан Андреево" и "Лесово" за тирове

Движението на граничните контролно-пропускателни пунктове с Турция - "Капитан Андреево" и "Лесово", е изключително интензивно на изход за товарни автомобили

Николай Младенов пред "Ройтерс": За мир в Газа трябва време - преговорите с "Хамас" не са лесни

Върховният представител за ивицата Газа в Съвета за мир Николай Младенов каза днес в интервю пред Ройтерс, че е "настроен доста оптимистично" относно възможността да бъде договорен план за

>