Вижте какво висше да учите за най-високи заплати

21.11.2025 12:40
СНИМКА: Pixabay
Топ 25 по облагаем доход
Топ 25 по облагаем доход - магистри след висше образование

Новият рейтинг на университетите в България, който бе представен тази сутрин, съдържа много данни за реализацията на завършилите различните университети и професионални направления. Един от интересните показатели е за облагаемия доход, който получават завършилите със съответната диплома.

Рейтинговата система, която е достъпна на https://rsvu.mon.bg/ показва, че двете специалности, които носят средно най-висока заплати са "Военно дело" във Военна академия и "Информатика и компютърни науки" в Софийския университет - 7005 лева.

Числата за различните образователни степени обаче показват, че сред магистрите след средно образование 10108 лева получават завършилите "Администрация и управление" в Американския университет в Благоевград.

Вижте в графиките специалностите, които са в топ 25 по доходи - общо и отделно за магистри.

Очаквайте подробности.

Други от Просветни

Хиляди ученици от Пловдив отдадоха почит на Априлското въстание (Снимки, видео)

Хилядно ученическо шествие премина по главната улица на Пловдив, отдавайки почит на 150-годишнина от избухването на Априлското въстание. "За нас то е урок по смелост"

Неучебен, но присъствен за учениците ще бъде 20 април

20 април – денят след изборите – ще бъде присъствен, но неучебен за цялата система на образованието. Това обяви служебният министър на образованието проф. Сергей Игнатов в интервю за студентска медия

И професионалната гимназия в Разлог вече има STEM център

Професионалната гимназия по механизация на селското стопанство гр. Разлог вече има нов STEM център, изграден по Плана за възстановяване и устойчивост. Днес бе открит центърът

Сергей Игнатов инициира среща с психолози за подобряване на подкрепата в училищата

Мерки за подкрепа и подобряване на психичното здраве на учениците бяха обсъдени в Министерството на образованието и науката (МОН) на заседание на Консултативния съвет на психолози и педагогически

Откриват колежа за медицински сестри в Добрич

Бургаския държавен университет „Проф. д-р Асен Златаров"  ще може да открие филиала си в Добрич, където да се обучават медицински сестри. Това предвиждат промени качени за обществено обсъждане

>