Бивш треньор: Григор Димитров е един от най-приятните играчи за гледане

19.11.2025 07:35
Григор Димитров и Джейми Делгадо

Въпреки че 112 дни не стъпи на корта за официален мач заради контузия, Григор Димитров завършва като №3 в класация за сезона.

Разкъсаният гръден мускул на “Уимбълдън” и последвалата операция оставиха най-добрия ни тенисист извън турнирите и той се завърна с победа на “Мастърс 1000” в Париж. Но се отказа от втория мач - полуофициално причината бе травма в рамото, но най-вероятно от екипа са преценили, че няма смисъл от излишен риск.

Според статистиката Димитров е трети според представянето си под напрежение. Рейтингът му е 247,2, който се определя по няколко показателя. Резултатите на бившия №3 в ранглистата са следните: реализирани възможности за пробив - 38,8%, спасени точки за пробив - 64,3%, успех в тайбрек - 72,7%, спечелени решителни сетове - 71,4%.

Най-добър под напрежение е шампионът от Australian Open, “Уимбълдън” и финалите на АТП Яник Синер (Ит) с рейтинг 258,2. Втори е водачът в ранглистата и носител на титлите от “Ролан Гарос” и US Open Карлос Алкарас (Исп) с 252,3.

Голям комплимент за Григор Димитров направи един от бившите му треньори - Джейми Делгадо, с когото се разделиха съвсем наскоро.

На въпроса в чат в социалните мрежи кое е любимото му впечатление по време на съвместната работа с нашия тенисист, британецът отговаря: “Фантастичен играч, страхотен човек и един от хората с най-красивия и приятен за гледане стил.” С Делгадо Григор взе титлата в Бризбейн и се върна в топ 10 на света.

Други от Тенис

Белгия с 4-ма от топ 100 срещу България в Пловдив

Белгия обяви състав с общо четирима играчи от топ 100 в световните ранглисти по тенис на сингъл и на двойки за квалификацията от световната група на купа „Дейвис" срещу България

Най-добрата ни тенисистка стартира 2026-а със загуба

Най-добрата ни тенисистка Виктория Томова стартира със загуба 2026 г. 30-годишната софиянка отстъпи пред 12-ата поставена в схемата на квалификациите Александра Саснович с 2:6

Григор Димитров отново събра семейството си за Коледа

Григор Димитров спази традицията да бъде със семейството си на Коледа. Най-добрият български тенисист в историята е в Дубай, където се подготвя за следващия сезон с новия си треньор Ксавие Малис

Григор Димитров мина границата от 31 милиона долара

Григор Димитров премина нова граница. Най-добрият български тенисист в историята вече има над 3 милиона долара, спечелени само от награден фонд. Въпреки че се контузи тежко и заради скъсания гръден

Григор завършва в топ 50 на света за 14-и пореден сезон

Звездата ни в тениса Григор Димитров завърши най-късия сезон в професионалната си кариера, но въпреки това ще отбележи специално постижение в тениса. Бившият №3 в световната ранглиста ще бъде в топ

>