Майки помагат за ремонт на църквата в село Мало Конаре

11.11.2025 14:53 Диана Варникова
Църквата в пазарджишкото село Мало Конаре се нуждае от ремонт

В навечерието на най-светлия християнски празник - Коледа, жителите на село Мало Конаре се обединяват около голяма и сърдечна кауза. На 20 декември т.г. от 16:00 часа в големия салон на Начално Читалище „Просвета - 1929 г." ще се проведе Коледен благотворителен концерт под надслов „Църквата „Св. Атанасий" - духовното сърце на Мало Конаре".

Инициативата е организирана от Сдружение „Майките от Мало Конаре", съвместно с читалището и кметството, а целта е набиране на средства за ремонта на местната църква „Св. Атанасий" – един от най-значимите духовни символи на селото.

Събитието ще бъде не просто концерт, а празник на вярата, добротата и общността. Организаторите приканват всички жители и гости да се съберат „като едно голямо семейство", за да стоплят душите си с песни, усмивки и доброта.

Концертът ще бъде с покани с дарение, като покани могат да се получат чрез организаторите или от специално обявени пунктове в селото – магазини, аптеката и други обществени места. За всяка покана ще има запазено място в залата. Хора без покани също са добре дошли – на входа ще бъдат поставени кутии за дарения.

Ще има и базар с произведения, направени от деца от учебни и детсик заведения.

Всички събрани средства от концерта и базара ще бъдат дарени за възстановяване на храма „Св. Атанасий". 

„Ръка, която дарява, не обеднява. Сърце, което обича, не остарява", споделят от Сдружение „Майките от Мало Конаре" и приканват всички да се включат в това добро дело.

Други от Регион

Блъснаха пешеходец на главния път край Садово, той почина

Пешеходец е починал, след като е бил ударен от кола край Садово, съобщиха от МВР. Инцидентът е станал около 22,30 часа вчера малко преди разклона за влизане в града

ГЕРБ остана с един мандат в Пловдивска област, Младен Шишков няма да е депутат

Има огорчение, но и облекчение, казва той  Симпатизанти настояват Борисов да се намеси и да оттегли Караянчева като депутат от този регион ГЕРБ остава само с един мандат в Пловдивска област и

Машинистите видели каруца да препуска към релсите край Певците, но било късно и 14-годишен загина

Водачът на талигата видял заобиколил спуснатата бариера Машинистите на пътническия влак, който на 2 юли м. г. блъсна каруца на жп прелеза край карловското село Певците и 14-годишно момче загина

Блъсната при маневра назад възрастна пешеходка в Асеновград прегазена два пъти

Апелативният съд потвърди 3-годишната условна присъда на Ахмед Бекир 74-годишната Найме Расимова от Асеновград, която почина, след като беше блъсната от кола в двора на сервиза на синовете си

ОИК-Пазарджик проверява новоизбран кмет дали си е прекратил фирмата

Общинската избирателна комисия в Пазарджик е започнала проверка дали кметът на Мало Конаре Дончо Цървуланов, който положи клетва като кмет на 12 март 2026 г

>