Задържаха фена на Локо, хвърлил бутилка по вратаря на "Ботев" на пловдивското дерби

06.11.2025 12:36 24 часа Пловдив онлайн
Вратарят Даниел Наумов лежи проснат на терена, след като бе ударен с бутилка / Снимка: Startphoto

Ако бъде осъден, ще получи забрана да посещава мачове

Установена е самоличността на фенът на "Локомотив" (Пд), уцелил с бутилка в главата вратарят на "Ботев" Даниел Наумов по време на дербито на 1 ноември, научи "24 часа" от запознати с разследването. Не става въпрос за хулиганска проява от тийнейджър, а за нарушение от 39-годишен запалянко. По неофициална информация той е задържан. Ако бъде осъден, той ще получи забрана да посещава спортни събития, може да му бъде наложен общественополезен труд и да преспи няколко дни зад решетките. 

Даниел Наумов беше уцелен от летяща бутилка в 41-ата минута на дербито между "канарчетата" и "Локомотив", когато резултатът между двата пловдивски тима беше 1:1. Жандармерията влезе на терена, за да предотврати евентуални ексцесии от страна на ядосаните фенове, а мачът беше прекратен. 

Собственикът на "Локомотив" Христо Крушарски нарече Наумов в деня на дербито симулант, а боса на "Ботев" - интригант. "Въобразява си, че той управлява БФС. И си позволява да нарича нашите футболисти с обидни думи", не му остана длъжен Илиян Филипов.

3 дни след проваленото дерби Българският футболен съюз отсъди служебна победа с 4:0 за "канарчетата". Освен загубата, "смърфовете" отнесоха 25 000 лв. глоба, а следващите три домакинства на "Лаута" ще се играят без публика. "Ботев" пък получи 13 000 лв. глоба за хулигански прояви.

Други от Футбол

Треньорът на "Лудогорец": Постоянно поставяхме "Левски" под напрежение

Наставникът на шампиона "Лудогорец" Пер-Матиас Хьогмо коментира победата с 1:0 над "Левски" в Разград, която върна тима му на 9 т. от "синия" лидер: "Благодаря на феновете, страхотна подкрепа

"Ботев" (Пд) удари 2:0 посеклия ЦСКА "Септември"

В среща от 24-ия кръг "Ботев" удари в Пловдив с 2:0 "Септември", който в миналия кръг удари със същия резултат ЦСКА като потвърждение на това, че в нашия елит няма особено разминаване в качеството на

"Лудогорец" вече на 12 т. от лидера "Левски" след 1:1 с "Локо" (Пд) в Разград

"Локо" (Пд) потвърди репутацията си на най-неудобен съперник в елита за доминатора в българския футбол през последните 14 години "Лудогорец". Пловдивчани измъкнаха 1:1 от шампиона на "Хювефарма

Гонзо: На Бербатов няма да му стигнат 2 месеца, за да прочете проблемите във футбола

Президентът на БФС Георги Иванов жегна предшественика си Борислав Михайлов и бившия му съперник в битката за поста Димитър Бербатов. Гонзо даде началото на новия проект на централата “Мисия Талант”

Тодор Киселичков напусна "Ботев" (Пд)

Досегашният помощник-треньор на "Ботев" (Пловдив) Тодор Киселичков също е напуснал клуба и вече не е част от щаба на „жълто-черните", съобщи самият той

>