Принц Уилям и Кейт Мидълтън искат да изгонят принц Андрю от имението му в Уиндзор?

21.10.2025 17:12
Уилям и Кейт Мидълтън КАДЪР: Екс/@KensingtonRoyal
Принц Андрю Снимка: Екс/Baptised Atheist

Принцът и принцесата на Уелс са решени да изгонят принц Андрю и Сара Фъргюсън от кралската резиденция „Роял Лодж" в Уиндзор, където те живеят от десетилетия, твърди кралската биографка Тина Браун.

Браун, приятелка на принцеса Даяна, която беше главен редактор на списанията Tatler и Vanity Fair, твърди, че принц Уилям и Кейт „не могат да понасят" Андрю и искат той да „изчезне".

Тя твърди, че присъствието му в Уиндзор заплашва да развали живота им в новия им дом "Форест Лодж". Двойката ще се премести там следващия месец с трите си деца Джордж, Шарлот и Луи.

Натискът на Уилям да изгони Андрю хвърля нова интригуваща светлина върху слуховете, че той започва да взема решенията в кралското семейство поради здравословното състояние на баща си крал Чарлз III. 

Това се случва на фона на поредните скандални разкрития за принц Андрю и Джефри Епстийн, които накараха братът на краля да се откаже от титлата си херцог на Йорк. 

В понеделник се появи и информация, че Андрю не е плащал наем за имението си от 22 години. Сумата за наем се оценява на около 260 000 паунда годишно. 

65-годишният принц може да стане първият член на кралското семейство, който да бъде въвлечен в наказателно разследване от повече от 20 години насам.

Лондонската полиция потвърди, че „активно" разследва твърденията, че той е помолил полицейски служител да изрови компромати за Вирджиния Джуфре, чиято посмъртна автобиография излиза днес.

Според кралската биографка Браун принц Уилям дори обмисля да не кани чичо си на коронацията си. 

Други от Възход и падение

Певицата Росалия прекъсна концерт в Италия след хранително отравяне

Испанската певица Росалия е била принудена да прекъсне концерт в Милано, Италия, заради хранително отравяне, както се вижда от кадри, заснети от фенове и публикувани в социалните мрежи

Майли Сайръс подготвя нова песен за юбилея на сериала „Хана Монтана"

Американската певица и актриса Майли Сайръс ще издаде нова песен по случай 20-годишнината на сериала „Хана Монтана", съобщи „Мюзик нюз" и БТА. Сайръс отбеляза две десетилетия

Екатерина Лазаревска за финала на "Мамник": Доброто винаги побеждава

"Както в повечето филми от този жанр, доброто винаги побеждава", това каза пред БНТ актрисата Екатерина Лазаревска, която играе Божана в сериала "Мамник" по романа на Васил Попов

Честит рожден ден на Анелия Димова!

Днес рожден ден празнува Анелия Димова от отдел “Документация”. Тя има нелеката задача да се грижи за паметта и наследството на вестника, защото отговаря за целия архив на “24 часа”

На 26 март рожден ден имат

Проф. Андрей Пантев, историк Василий Такев, дипломат Веселин Марешки, бизнесмен, лидер на партия “Воля” Димитър Станчев, бизнесмен и тв продуцент Добромир Карамаринов

>