Депутатите ще направят трети опит за кворум в парламента

17.10.2025 07:14
Сградата на парламента.

Депутатите ще направят трети опит да съберат кворум на 17 октомври.

На 16 октомври в залата се регистрираха 71 депутати от ПП-ДБ, МЕЧ, АПС и „Величие". На 15 октомври в пленарната зала се регистрираха 61 народни представители.

На 14 октомври лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов обяви, че „повече кворум в парламента няма да правят" и добави, че не вижда никакво място на ГЕРБ в такова управление. Изказването на Борисов дойде след изборите за общински съветници в Пазарджик, на които ГЕРБ са шеста политическа сила.

Без да даде конкретен отговор ще поиска ли министерски кресла, лидерът на „ДПС-Ново начало" Делян Пеевски заяви, че формацията му е готова да управлява, съобщи bTV.

На този фон, продължава да няма насрочено и заседание на Министерския съвет.

Други от От страната и света

Само в "24 часа" на 17 март: Пускат коли с гориво по избор - бензин, дизел или газ

Само в "24 часа" на 17 март: Горива има и ще има, но на пазарни цени - интервю с особения управител на "Лукойл" Румен Спецов Засилват х4 санирането - сега безплатно

Спортът е новият допинг за политиката: само шампионите носят радост

Дни след края на зимната олимпиада спортният дух, оказва се, още е тук и е завладял родната политика - рекорден брой зведи от най-различни дисциплини са в партийните листи

Вашингтон събира коалиция за Ормуз, НАТО се колебае (Обзор)

Техеран се закани и на Румъния Доналд Тръмп работи по сформирането на многонационална коалиция за отваряне на Ормузкия проток, който продължава да бъде блокиран от Иран, пише “Аксиос”

Последно: Радев повежда и в Бургас, куп журналисти в листата му (Обзор)

Всички водачи обявени ден предсрочно, само ПП-ДБ до последно крият Десетки бивши министри от името на различните партии водят листи. Това стана ясно в понеделник

Емил Дечев: По-малко убийства, кражби и грабежи, но се увеличават домашното насилие и престъпленията с дрога

Битовите престъпления в страната, включително убийства, намаляват през 2025 г. в сравнение с 2024-а. Това стана ясно от писмен отговор на вътрешния министър Емил Дечев до депутата Ивайло Шотев от

>