Почти 7 месеца след огнения ад в Кочани почина още един от членовете на ДНК

14.10.2025 14:05 Маринела Величкова, БТА
Дуото ДНК - Владимир Блажев-Панчо (вляво) и Андрей Георгиевски, който загина в пожара СНИМКИ: ФЕЙСБУК

След почти седем месеца в болница почина още един от членовете на групата ДНК, на чийто концерт през март избухна смъртоносният пожара в дискотека в град Кочани в източната част на Северна Македония. 

Владимир Блажев-Панчо е имал тежки изгаряния по ръцете и главата след пожара, пишат медиите в Скопие. 

Панчо е деветият член на ДНК и 63-та жертва на пожара, разразил се в следствие на фойерверки по време на концерта в дискотеката „Пулс” на 16 март. Срещу него беше образувано наказателно производство по подозрение, че е внесъл пиротехниката в дискотеката, което беше спряно заради състоянието му. 

Вчера от независимия полицейски синдикат обявиха, че в ареста е починал и бившият главен инспектор в МВР в Кочани Владо Петров, който беше задържан като част от разследването срещу полицейски служители, свързано с пожара.

На 3 октомври Основен наказателен съд Скопие съобщи, че обвинителният акт срещу 34 физически и 3 юридически лица за пожара в „Пулс“ в Кочани е одобрен, делото е разпределено към съдия, но първо заседание все още не е насрочено. 

Междувременно възникна пререкание между адвокатската колегия на Република Северна Македония и държавния прокурор Люпчо Коцевски, след като адвокатът на един от заподозрените заяви в телевизионно интервю, че делото ще продължи дълго. В писмо Коцевски реагира, че адвокатите изразяват своите становища за внесения обвинителен акт без да са запознати със съдържанието му и доказателствата, като действат в противоречие с Кодекса за професионална етика на адвокатите, който ги задължава да защитават репутацията на съда и институциите, пред които се явяват. 

„Това не е вярно, защото всички адвокати са получили обвинителния акт, а с внасянето му той е достъпен за обществеността, което прави всички твърдения и доказателства в него достъпни. Отбелязваме, че адвокатите не са уронили по никакъв начин репутацията на съда и имат правото и задължението на свобода на изразяване, т.е. да изразяват правни мнения, критични прегледи или коментари, свързани с процедури от обществен интерес. Адвокатите имат право да информират обществеността по въпроси, свързани с делата на техните клиенти”, се казва в отговора на Адвокатската колегия до Коцевски. 

Други от От страната и света

Радев стъпва на 3-4 малки партии, до дни Йотова се заклева като първата жена президент у нас (Обзор)

Поиска прошка, но вярвал, че сега ще постигне това, което не успял да свърши на "Дондуков" 2 Днес подава оставката си в КС, но вместо да говори за собствена партия

Искат да няма такси върху вноските за втора пенсия (Обзор)

Социалният министър не хареса възможността за служебно разпределение в мултифондовете Да няма такси върху вноските за втора пенсия, а хората да не се разпределят служебно между универсалните фондове

Откриха над 140 кг наркотик в камион на ГКПП Капъкуле-Капитан Андреево

Турските митнически власти са разкрили над 140 кг наркотик, скрит в камион, пристигнал от България на ГКПП Капъкуле-Капитан Андреево, предаде ТРТ Хабер, цитирана от БТА

В страните извън ЕС само до 20 изборни секции, а ЦИК няма да качва резултати от броенето, защото ще има скенери

Часове препирни по новите правила на поредно извънредно заседание на правната комисия, голямата тема остават устройствата за гласуване Кой за какво отговаря в изборния процес - виж ясно стъпките в

Бизнесът притеснен от закона "Антиспекула", стоки може да изчезнат от пазара (Обзор)

Над 20 бизнес организации от различни сектори се обявиха против приетия миналата седмица на първо четене Закон за контрол на цените на основни стоки и услуги

>