Жребий избра общински съветник от ГЕРБ в Пазарджик заради равен брой преференции

14.10.2025 08:59 Диана Варникова
Бюлетини

Общинската избирателна комисия в Пазарджик проведе жребий за подреждане на кандидатите за общински съветници  в листата на кандидати на ПП „ГЕРБ", след като се разбра, че преференциалният вот за кандидатите от листата на ПП ГЕРБ Радка Кежева и Борис  Владов е равен.

ОИК – Пазарджик покани двамата кандидати, както и представителя на заинтересованата партия Найден Шопов, областен координатор на ГЕРБ за област Пазарджик.

В присъствието на двамата кандидати, всички членове на ОИК Пазарджик, както и представители на медиите се проведе жребий, воден от председателя на ОИК – Пазарджик.

В кутия се поставиха имената на горепосочените кандидати и след изтегляне на имената бе определено, че Радка Кежева, шеф на общинската дирекция"Социално подпомагане" влиза като общински съветник в ситипарламента.

Решението на общинската избирателна комисия може да се обжалва пред Централната избирателна комисия по реда на чл. 88 от ИК.

Други от Регион

Засечен да шофира пиян в Асеновград си призна след 2 седмици в ареста

Водачът е с начално образование и не би трябвало да има книжка, но този въпрос не е коментиран в решението на съда 28-годишен мъж, спипан да шофира пиян в Асеновград

Сърбин открадна 2740 лв. от бус в Пазарджик

Криминалисти от РУ-Пазарджик установиха и задържаха автор на кражба от автомобил. Той се оказа сръбски гражданин. В края на ноември в полицейското управление на областния град се получил сигнал от

И съдът в Пловдив поряза единия от задържаните за убийството в Мадан, няма да излиза на свобода

Според магистратите разследването по случая върви с добър темп, няма нови обстоятелства по делото Апелативният съд в Пловдив потвърди отказа на окръжните магистрати в Смолян да променят мярката за

Пазарджик готви 400 стажанти за гранични полицаи

В следващите шест месеца те ще преминат интензивна подготовка Стартира обучението на 400 гранични полицаи в Центъра за специализация и професионална подготовка (ЦСПП) в Пазарджик

36-годишен потроши врата в болницата в Асеновград, договори пробация

Струвала близо 500 лева Мъж разби вратата на кабинета на завеждащия отделението по образна диагностика в болницата в Асеновград и договори да бъде наказан с пробация

>