37 900 нарушения за месец ​засече секционният контрол за средна скорост

08.10.2025 16:36

От началото на прилагането на секционния контрол за средна скорост - 00:00 часа на 7 септември до днес в МВР са постъпили 37 900 файла със заснети данни за нарушения от камерите на БГ ТОЛ в рамките на 12 сертифицирани отсечки от републиканската пътна мрежа. Предстои да бъдат наложени съответните санкции и глоби, съобщиха от МВР. 

Над 33 000 са регистрираните от камерите на Националното тол управление превишения над допустимата средна скорост след прилагането на секционния контрол на скоростта.

Най-сериозните превишения на скоростта, установени от БГ ТОЛ за периода, са както следва: 223 км/ч - в отсечката Радиново - Цалапица, 222 км/ч - в отсечката Цалапица - Радиново, 219 км/ч - в отсечката Ихтиман - Вакарел.

В масивите на МВР за периода са документирани и над 4 200 записа, свързани с неизползване на обезопасителни колани и нарушаване на забраната за движение в лентата за принудително спиране.

Процедурата за връчване на санкциите за средна и моментна скорост с електронен фиш е една и съща. Процедурата по връчване на електронни фишове за нарушения на скоростта се извършва по електронен път или физически - при полицейски проверки, при административно обслужване на гражданите или чрез поща, като нарушителите получават фиша и информация за сроковете за обжалване и плащане.

Когато нарушението предвижда наказание лишаване от правоуправление, се образува административно наказателно производство и собственикът или ползвателят на превозното средство се призовава в структурите на МВР.

Други от От страната и света

Почина легендата на кукления театър Слава Рачева (Видео)

Тя пожелаваше от екрана на хиляди хлапета "Лека нощ, деца" На 88 години почина легендата на кукления театър Слава Рачева, която приковаваше пред екрана хиляди хлапета за "Лека нощ, деца"

Медицински сестри, оказвали помощ на ранени протестиращи в Иран, са изнасилени

Медицински сестри, оказвали помощ на ранени протестиращи в Иран, са били изнасилени. Според опозиционната медия Iran International, по време на масовите демонстрации през януари части на Ислямски

Общини и Пожарна повишават готовността на област Добрич при бедствия

Регионалната дирекция "Пожарна безопасност и защита на населението" в Добрич започва проект "Повишаване на готовността за предотвратяване и овладяване на бедствия

Безплатни прегледи за туберкулоза в Русе по време на Седмица на отворените врати

По повод 24 март – Световния ден за борба с туберкулозата, в Русе ще се проведе кампанията „Седмица на отворените врати", насочена към ранното откриване и превенция на заболяването

Сандов се отказва от изборите и цитира Калушев: Истината е като водата, винаги си проправя път

Съпредседателят на ПП "Зелено движение" Борислав Сандов няма да участва в листите за изборите на 19 април, пише той във фейсбук. Причината е очернящата кампания заради случая "Петрохан"

>