Мони Николов: Искаме да покажем на цяла България, че можем да се борим и за злато

30.09.2025 12:03
Снимка: Георги Палейков

18-годишният разпределител на националния тим по волейбол Симеон Николов бе много емоционален на летището при завръщането от световното във Филипините, на което България спечели сребърните медали.

"Благодаря за посрещането, чувстваме се уникално. Супер развълнувани сме, еуфорията е пълна и даже повечето не знаем как да контролираме цялата тази емоция. Развълнувани сме и очакваме довечера да видим хората (пред "Александър Невски" от 17,30 ч ще има посрещане на отбора).

Факт е, че много емоция поехме, държахме в нас по време на лагера и мачовете, и сега е време да разпуснем. Наистина има много емоция. Телата са супер изморени, обаче сърцата туптят, пълни с емоции. Ето, че сега тази емоция се реализира. И това е учене – да знаеш как се печели и как да се приема тази емоция.

Не съм си представял, че някога ще летя с точно този самолет (правителственият прибра отбора от Истанбул), че ще имам медал от световно първенство на този етап от кариерата ми. Категорично не очаквахме да спечелим медал толкова рано в този олимпийски цикъл. Обаче сега имаме следващата цел и това е златен медал.

Ние сме много млад отбор. Развълнуван съм да покажем на цяла България, че можем да и за злато да се борим. Няма да спираме до тук. Искаме още такива събирания и хората да ни гледат и да ни се радват. Искаме още", сподели Мони.

Други от Волейбол

Българско момиче с приз в САЩ

Българската волейболистка Рая Млякова заслужи голямо признание в САЩ. Заради силните си изяви с екипа на университета "Сейнт Томас", в чийто отбор премина в края на март тази година от "Левски"

Треньорът на "Марица": Предстои ни може би най-важният мач в последните години

Старши треньорът на волейболния ни шампион при жените "Марица" (Пловдив) Ахметджан Ершимшек даде пресконференция преди домакинството на хърватския "Динамо" (Загреб) в среща реванш от решаващия кръг

Визови проблеми спират 211-сантиметров иранец от "Дея" за дербито с "Левски"

Визови проблеми спират 211-сантиметровият ирански център на "Дея" Мохамад Реза Хозоори за дербито срещу шампиона "Левски" от третия кръг в Супер Волей

Обявяват треньора на волейболистките, ще е пак италианец май

Комисията на федерацията по волейбол в състав - президентът Любомир Ганев на централата, вицепрезидентът Илия Динков, отговорникът за националните отбори Николай Иванов и Сашо Йовков

Мони Николов с победен дебют в Русия (Видео)

Разпределителят на националния отбор по волейбол Мони Николов дебютира победно в първенството на Русия. 18-годишният състезател бе титуляр за водения от Пламен Константинов "Локомотив" (Новосибирск)

>