Проф. Георги Рачев: В събота срещу неделя ще нахлуе студен въздух над Западна България

29.08.2025 07:30
Георги Рачев КАДЪР: bTV

Още в понеделник обаче ще се затопли отново с въздушен южен поток

В събота късно вечерта срещу неделя ще нахлуе малко по-хладен въздух над западната част на България. На запад температурите ще се понижат със 7-8 градуса. Това прогнозира климатологът проф. Георги Рачев по Би Ти Ви.

В Предбалкана, Централна България и в района на Странджа ще вали, но тези валежи няма да повишат съществено нивото на запасите от влага в почвата.

Още в понеделник ще се затопли отново с въздушен южен поток. На 3-4 септември ще има едно ново понижение на температурите, но то няма да е нищо съществено. На 6-8 септември времето ще е ранно есенно, нормално и плавно вървим към есента, каза проф. Рачев.

Август си отива в норма с плюс от половин градус, макар че през месеца имаше отделни петънца, където имаше валежи - например с валежите над Мусала обемът на язовир Искър се увеличи малко на фона на останалите язовири в страната, коментира климатологът.

На морето водата продължава да е 26-27 градуса, макар и с малко повече вятър. Така че и през септември морето става за море.

Септември ще е с половин-един градус над нормата и вероятно с почти нормални валежи, посочи прогнозните данни проф. Георги Рачев.

Други от Времето

Облачна събота ни очаква, в Пловдив - до 12°

Днес ще бъде предимно облачно, с временни разкъсвания на облачността над западните райони. На изолирани места главно около Стара планина, в Родопите и югоизточните райони ще превали дъжд

Лоши са условията за туризъм в планините

Лоши са условията за туризъм в планините, съобщиха за БТА от Планинската спасителна служба (ПСС) на Българския Червен кръст (БЧК). Температурите варират между -12 и -4 градуса

Проф. Георги Рачев: Безлично мартенско време, вървим към джапанките

Сутринта към 5 часа никъде в България не валеше. Не е чак толкова студено. А денят вече е 12 часа и 3 минутки и всеки ден расте с 3 минути. Вървим към джапанките, но след 2 месеца

Студено, с облаци и малко сняг през почивните дни

Има опасност от заледени туристически пътеки по високите части на планините - над 2200 м Нови дъждове във вторник и сряда Минималните температури в населените места от северните и западните райони в

Студена и облачна Първа пролет в Пловдив, температурите няма да минат 8°

В 16 часа 46 минути настъпва астрономическата пролет Температурите падат още и днес ще е предимно облачно, на места със слаби валежи от дъжд. В Пловдив утрото е с минимални 3 градуса

>