Темида не се смили над Ивелин, обвинен в убийството на полицейската съпруга в Първомай

28.08.2025 11:01 Никола Михайлов
Ивелин Цветанов остава в ареста.

Според апелативните магистрати може да извърши друго престъпление, ако излезе на свобода 

В ареста остава 21-годишният Ивелин Цветанов, обвинен в убийството на полицейската съпруга Димитрина Грозева в Първомай. Апелативният съд в Пловдив поряза жалбата срещу мярката му за неотклонение. Въпреки твърденията на адвокат Стоян Янков за процесуални нарушения, магистратите посочиха, че на първа инстанция не е взето предвид обяснението, в което Цветанов си е признал, тъй като то не е събрано по законовия ред. Огледите в Първомай пък не били направени неправомерно, тъй като според поемните лица задържаният бил спокоен и съдействал на разследващите, без да му се оказва натиск.

"Българската полиция вече не бие, но си има други методи. Струпват се 10-15 здрави мъже и правиш каквото ти кажат. Още в София единият е казал, че ще го изнасили. И вие ако сте в това положение, ще направите каквото ви кажат", заяви адвокат Янков. Той добави, че униформените не са разяснили правото на защита на клиента му. Не са му и осигурили адвокат, макар самият той в две декларации да сочи, че иска такъв. "Аз бях изолиран нарочно от разследващия полицай. Бях там в 13,30 ч., а огледите са извършени около 15 ч. Разследващият ми заяви, че не знае нищо по случая, и избяга от мен. И не ме допусна вътре", каза адвокатът.

Магистратите посочиха, че свидетелката, с която Ивелин Цветанов говорил по телефона в нощта на убийството, го описала като "запъхтян и притеснен". Те изключват опасността младежът да се укрие, но прецениха, че може да извърши ново престъпление, ако бъде пуснат на свобода.

Други от От Пловдив

Вижте кои са кандидатите за депутати за 16-и МИР - Пловдив-град

Вижте пълния списък на кандидат-депутатските листи на партиите и коалициите за изборите на 19 април 2026 г. в 16-и МИР-Пловдив-град. От този регион ще бъдат избрани общо 12 депутати

Петър Москов в Пловдив: "Синя България" ще бъде изненадата на тези избори

Предприемчивите хора не искат задушаващата прегръдка на ДПС и казармения контрол на т. нар. алтернатива, убеден е той Ще осигурим свобода на предприемачите

Блъснаха пешеходец на "Гладстон" в Пловдив

Пешеходец е пострадал при пътен инцидент в Пловдив, съобщават от МВР.  Катастрофата е регистрирана около 17 часа на натоварената улица "Гладстон" малко преди пресечката за ул. "Виктор Юго"

Задържаха дилър на четири килограма кокаин и съучастника му, пласирал марихуана в Пловдив

При акция на ГДБОП единият е арестуван на паркинг в Пловдив, а другият в село Крумово Окръжната прокуратура в Пловдив привлече като обвиняеми двама мъже - единият с турско

ПП-ДБ при регистрацията на листата в Пловдив: Радев ни е опонент, но нямаме против да ни подкрепи

Вторият след Асен Василев - Манол Пейков, съжалява, че Явор Божанков не е в техните листи В повече от два мандата, които спечели на миналите избори в Пловдив, се цели ПП-ДБ на предстоящия вот

>