Вижте къщата с жестокото убийство на полицейската жена в Първомай (Снимки)

18.08.2025 15:15 24 часа Пловдив онлайн
Къщата, в която е станало убийството на Димитрина Грозева в първомайския квартал "Дебър".
Полицаи извършват разследвания в дома на убитата полицейска съпруга.

Съседи изключват екзекуцията да е  заради мъжа й, защото като полицай той не се заяждал с хората

В абсолютен шок са съседите на убитата Димитрина Грозева, съпруга на полицая от Първомай Здравко Грозев. По думите им тя е намушкана във врата и от кръвозагуба е издъхнала. Хората гадаят каква е причината, за да се стигне до екзекуцията на "тази иначе добра жена". Тя е на 43 г. и работи като счетоводител в детската градина в кв. "Дебър".

Синът й открива безжизненото тяло на майка си около 2 часа през нощта, прибирайки се вкъщи. В това време баща му бил дежурен в Районното управление в Първомай.

"Не е за вярване", каза жена от кв. "Дебър" пред "24 часа". Хората се питат каква е причината. Те изтъкват, че семейството е състоятелно. Бащата на Дида бил майстор на покриви и изкарвал добри пари. Тя и съпругът й работят, но в същото време имат две големи деца - синът е на 18 г., а дъщерята е студентка.

"Като човек Дида е много скромна и добра. Никога не е създавала проблеми. Не можем да допуснем, че някой й е имал зъб, за да посегне на живота й", казват дебърци.

Те изключват екзекуцията да е и заради мъжа й, защото като полицай той не се заяждал с хората.

Една от версиите, по които се работи, е обир. Извършителят бил с качулка, който, излизайки посред нощ от дома на жертвата, е побегнал към реката.

От прокуратурата съобщиха, че се води разследване. Сигналът за откритата мъртва жена е подаден в ранните часове на тел. 112. От полицията и прокуратурата на този етап отказват подробности. И твърдят, че се работи по горещи следи.                                                                                                                                                                                                      

Други от Регион

Обвиненият в убийството на жена си в Бегово: Обичах Красимира, с любов се взехме

Любомир Петров даде обяснения над 5 години след смъртта на майката на децата си и обясни, че я е намерил простреляна Съдебно-психиатричната и психологическа експертиза показа

Съюзът на учените в Пловдив събира подписка да запази базата си в Стария град

В последния си работен ден като министър на културата Мариан Бачев издал заповед за изземането на имота Съюзът на учените в Пловдив инициира събирането на подписка

Водач блъсна пешеходец до детска градина и училище в Асеновград

Пешеходец е пострадал при пътен инцидент в Асеновград на ул. "Спортист" между ДГ "Пролет" и СОУ "Св. Княз Борис I". Инцидентът е станал около 8,50 часа тази сутрин

РИОСВ откри редица нарушения при транспортирането и изгарянето на отпадъци в Пловдив и Първомай

Нерегламентирани замърсявания са установени и в Баня, Цалапица и Карлово Регионалната инспекция по околната среда и водите откриха много нарушения, свързани с транспортирането и изгарянето на

Старши комисар Георги Георгиев е новият директор на ОДМВР-Стара Загора

Със заповед на министъра на вътрешните работи Емил Дечев старши комисар Георги Георгиев  е временно преназначен на длъжността директор на ОДМВР - Стара Загора, съобщиха от пресцентъра на дирекцията

>