Деца и кмет спасиха ранен щъркел в Костандово
Деца от град Костандово са спасили ранен щъркел, сподели за "24 часа" кметът на родопското градче Валентин Вигнев. Птицата е била паднала от гнездото си на ул."Ясен". "Обадиха ми се, че са намерили щъркела на земята, и ме питаха как да му помогнат, защото бил пострадал и не може да лети", допълни кметът.
Той им обяснил, че птицата трябва да бъде прегледана и лекувана от специалисти-ветеринари, и вчера следобед я закарал до Спасителния център за диви животни към организацията "Зелени Балкани" в град Стара Загора.
Костандовският кмет и негови съграждани не за първи път спасяват щъркели в беда, като досега над 15 пернати са били откарани от него в спасителния център в Стара Загора за оказване на помощ и лечение на защитените птици.