Двама младежи колабираха в автобуси на градския транспорт в Пловдив

08.07.2025 17:36 24 часа Пловдив онлайн
Термометър в градски автобус отчита 43 градуса.

Най-вероятната причина е липсата на климатик в превозните средства

Два сигнала за млади хора, на които им е прилошало, са постъпили днес в Спешна помощ в Пловдив заради високите температури. И в двата случая става въпрос за младежи на възраст около 20–25 години. На пострадалите им станало зле, докато са пътували в автобуси от градския транспорт.

"Най-вероятната причина е липсата на климатик в превозните средства. Оказана им е медицинска помощ и състоянието им вече е стабилно'', съобщиха за "24 часа" от Центъра за спешна помощ. 

Оттам допълниха, че към момента няма сигнали за колабирали по улиците. Температурите в днешния следобед стигнаха 38 градуса. Въздухът буквално пари.

„Явно повечето граждани спазват препоръките и избягват излизането навън, когато температурите са най-високи", казаха още от центъра.

За утре прогнозата също е за горещо време.

Други от От Пловдив

Вижте как Пловдив чества 6 май

С тържествен водосвет и концерт Пловдив ще отбележи 6 май - Деня на храбростта и празник на Българската армия. Честванията ще започнат в 10 ч. и ще се проведат на площад "Централен"

Пожар избухна в Кючука, три екипа са на място

Пожар гори в пловдивския квартал “Южен”. За това съобщават живеещи в района. По първоначална информация пламъците са избухнали на адрес на ул. “Димитър Талев”

Бойко Борисов: Над 3 часа дискутирахме как нашите младежи да бъдат коректив при опити за манипулация

Той е в Пловдив, за да се срещне с млади хора от ГЕРБ "Този следобед имах много ползотворна среша с млади хора от ГЕРБ от Пловдив и цялата област. След днешния разговор съм още по-уверен

Мъж се обеси до Гребната база в Пловдив

На тялото се натъкнал случаен минувач, починалият е около 30-годишен Трупът на мъж, решил да сложи край на живота си, е бил открит по-рано днес в Пловдив, съобщиха за "24 часа" от МВР

Автобус заседна под Железния мост в Пловдив

Движението в района е затруднено, има полиция Автобус се заклещи под жп моста над река Марица в Пловдив, съобщават шофьори.  "Избягвайте", пише Лилия Стоянова в социалните мрежи

>