Мартин Димитров, ПП-ДБ: Информационната кампания за еврото е много слаба и лошо фокусирана

07.07.2025 19:04
Мартин Димитров КАДЪР: БНТ

Информационната кампания за еврото, която със закъснение започна правителството, е много слаба и лошо фокусирана. Тя трябваше да се заеме с тези въпроси, които многократно се спекулираше. Това коментира в студиото на "Още от деня" по БНТ депутатът Мартин Димитров от ПП-ДБ.

Той даде пример с Черна гора и Косово, които преди повече от 20 години двустранно въвеждат еврото, без да са еврозоната и без да ползват привилегиите на възможни кредити от ЕЦБ.

"Ако на тях са им скочили цените, както твърдят някои хора, те да не са луди да стоят 23 години и да ползват тази валута. Всичко това показва, че това са спекулации, на които можеше да се отговори с конкретни снимки и факти и така трябваше да се постъпи. И сега е време за една засилена и фокусирана информационна кампания", поясни той.

Димитров изрази надежда утре успешно да влезем в еврозата и това ще бъде историческа добра новина за всички български граждани. Според него, това ще създаде много възможности за нас.

"На опасенията, на фалшивите новини, на дезинформацията трябва да се отговори в тези смутни времена, в които живеем. Времена, в които безумната агресия на Русия срещу Украйна продължава. Еврозоната е като пристан, като каско за финансовата система, като едно по-голямо спокойствие в тези трудни времена", уточни Мартин Димитров.

Той смята, че срещу България се води хибридна война:

"Хората, които най-много искат България да не влезе в еврозоната, всъщност искат да извадят и България от ЕС и от НАТО. И на тези хибридни заплахи трябва да се отговори. Трябва да се види как се случва това влияние, как тече тази хибридна информация, кой участва в този процеси и действително има нужда да се вземат по-сериозни мерки."

Мартин Димитров каза още, че еврото означава намаляване на трансакционни разходи, стимулиране на търговията и износа, повече туризъм в България и възможности за повече инвестиции и развитие.

Други от От страната и света

Авиокомпании спират полети, пестят гориво. У нас недостиг няма – засега (Обзор)

Най-заплашени са нискотарифните превозвачи и компаниите със стари самолети Недостигът на авиационно гориво и най-вече цената му накараха няколко големи авиокомпании да съкращават полети

3 години след напъните да съборят Сарафов, 3 дни след изборите той го реши за 5 минути (Обзор)

Ваня Стефанова беше избрана за и.ф. главен прокурор, ще е на поста до 22 октомври Той се връща като шеф на националното следствие, мандатът му там изтича в края на 2027 г

Пейков, Попов, Панев и Панева във вихъра на преференциите - П-тата пропукват още ПП-ДБ (Обзор)

Двете формации в коалицията водиха кампанията разделно, сега пък от Асен Василев зависи как Манол Пейков, Чило Попов, Катя Панева и Владислав Панев ще поделят мандатите в Пловдив и Хасково За

Граничен полицай спаси украинци, прегазени от рейс без шофьор (обзор)

Автобусът спрял насред пътя и паднал в дере до Малко Търново Загинаха две жени Двама убити, 16 ранени и двама арестувани шофьори – това е равносметката от кървавата катастрофа край Малко Търново в

Запалиха къща на бивш кмет на Добрич

Един от имотите – къща, на бившия кмет на Добрич, бивш областен управител и настоящ общински съветник Детелина Николова е била запалена. Работи се версията, че пожарът е умишлен

>