Паднаха двете каси за „Двореца" и Ботаническата градина в Балчик

04.07.2025 18:12 Дияна Райнова
Министърът на културата Мариан Бачев и ректорът на Софийския университет „Св. Климент Охридски" проф. д-р Георги Вълчев

Министърът на културата Мариан Бачев и ректорът на Софийския университет „Св. Климент Охридски" проф. д-р Георги Вълчев намериха решение за една обща билетна каса в архитектурно-парков комплекс „Двореца" в Балчик. Това съобщават от Министерството на културата.

На първо време - в рамките на настоящия сезон, билетите за посещение на Ботаническата градина или на музейната част на комплекс „Двореца" ще могат да се закупуват от едно място, независимо от кой вход влизат посетителите. Със заповед ще бъде определен броят на входовете и ще бъдат поставени съобщения, че на всички входове се продават билети и за двата обекта.

Министър Бачев и проф. д-р Вълчев бяха категорични, че институциите, които представляват, трябва да застанат заедно една до друга. Двамата бяха единодушни и в общата си воля да се върви към трайно решение на въпроса, като апелираха и към местната власт да се погрижи за пространството пред самия комплекс - да бъде почистено и да се оформи улица на занаятите, където творците да могат да предлагат сувенири и произведения на изкуството на туристите.

За взетото решение министър Бачев и проф. д-р Георги Вълчев ще уведомят на място работещите в комплекса, който планират да посетят заедно на 15 юли.От следващата година ще бъде въведен и комбиниран електронен билет.

Архитектурно-парковият комплекс „Двореца" е един от 100-те национални туристически обекта. В списъка на Българския туристически съюз той е под номер 24.

Проблемът с двете каси създава проблеми години наред. Немалко министри на културата са се опитвали да решат проблема, който тормази туристите, но досега той не беше решен.

Други от От страната и света

Европейските пазари се възстановяват в предобедната търговия

Водещите индекси на водещите европейските борси отбелязват ръст в предобедната търговия, след като президентът на САЩ Доналд Тръмп заяви, че войната в Близкия изток може да приключи бързо

И четиримата кандидати за управител на Детската болница в Бургас отиват на финалния етап в конкурса

Днес е финалният етап от конкурса за управител на Детската болница в Бургас, съобщиха от общинския пресцентър. Комисията за избор на Управител на Многопрофилна болница за активно лечение на детски

Азиатските акции се възстановяват умерено след спада, причинен от скока в цените на петрола

Акциите на борсите в Азиатско-тихоокеанския регион се възстановиха частично днес след резкия спад вчера, тъй като инвеститорите залагат, че войната в Иран може и да не продължи дълго

Ивайло Антонов става заместник областен управител в Монтана

Ивайло Антонов е назначен за зам. областен управител на Монтана със заповед на министър председателя Андрей Гюров. Той сменя на поста Ивайло Сотиров. Антонов познава работата в областната

Шофьор блъсна две момичета на пешеходна пътека в Лом

Две непълнолетни момичета са били блъснати от товарен автомобил, докато пресичали на пешеходна пътека в Лом. Пострадалите са настанени в МБАЛ "Свети Николай Чудотворец", без опасност за живота

>