"Ботев" (Пд) поиска от БФС да смени часа на мача с ЦСКА заради жегата

03.07.2025 17:34

Футболът е за феновете, а интересът към мача е огромен от цялата "жълто-черна" общност, изтъква ръководството

"Ботев" поиска от БФС да смени часа на мача с ЦСКА.

Това стана ясно от писмо на новото ръководство на пловдивчани.

"За нас е изключително неприемливо двубоят да се проведе от 19:00 часа в един от най-горещите дни на годината.

Футболът е за феновете, а интересът към мача е огромен от цялата "жълто-черна" общност. Очаква се и солидно присъствие на привърженици на гостуващия отбор.

Поради тази причина ние се обръщаме с конкретно предложение към Спортно-техническата комисия на БФС и телевизията, която излъчва мачовете.

Нашето желание е двубоят с ЦСКА да се проведе на 19 юли от 21,15 часа, като да бъде паралелно с двубоя между "Лудогорец" и "Септември".

Абсолютно неприемливо за нас ще бъде обичайната практика на БФС да премести мача с 15 или 30 минути, защото ефектът от това ще бъде нулев.

Нека превърнем двубоя между Ботев и ЦСКА във футболен празник, който да се помни дълго време. Ръководството на "Ботев" (Пловдив) ще внесе официално писмо до БФС със своето искане.

Други от Футбол

ЦСКА изтръгна 2:1 от "Локо" (Пд) в добавеното време

ЦСКА записа седма поредна победа в първенството след дузпа в добавеното време, вкарана от Леандро Годой. Тя бе дадена след преглед на ВАР за игра с ръка

Любослав Пенев започва имунотерапия срещу рака (обзор)

За втори път в рамките на няколко дни българският футбол се обедини след новината за здравословното състояние на Любослав Пенев. Миналата седмица всички бяха разтърсени от инсулта на Борислав

"Ботев" (Пд) обяви новия си спортен директор

Иван Цветанов е новият спортен директор на "Ботев" (Пловдив), обявиха от клуба. Специалистът се завърна на работа при "жълто-черните" през това лято, като първоначално бе директор на школата на

След половин век български отбор пак вкара 3 гола на испанци - "Лудогорец" - Селта 3:2

Футболният доминатор у нас през последните 14 сезона "Лудогорец" победи с 3:2 испанския "Селта" в петия кръг на основната фаза на Лига Европа. За последно български отбор е вкарвал три и повече гола

ЦСКА превъзмогна куп пропуски, включително и от дузпа, но обърна "Ботев" (Пд)

"Канарчетата" загубиха след гол в добавеното време ЦСКА превъзмогна един куп пропуски, включително и от дузпа, но успя да обърне "Ботев" (Пловдив) в София с гол в добавеното време на Леандро Годой за

>