С 600 лв. глоба се размина домашен насилник, набил малолетен в първомайско село

28.06.2025 10:00 Мая Вакрилова
Съдът в Първомай.

Трябва да плати и 2714 лв. разноски по делото

35-годишен мъж от Смолян трябва да плати глоба от 600 лв. за лека телесна повреда на малолетен, причинена при условията на домашно насилие в първомайското село Градина.

Инцидентът е станал в нощта на 29 срещу 30 юли 2024 г. Тогава мъжът набил 13-годишното момче, като му е причинил рана около лявото око и синина под лявата мишница.

Пред съда мъжът е признал вината си и е сключил споразумение с прокуратурата. Освен глобата от 600 лв., той трябва да заплати 2714 лв. разноски за направените експертизи по делото -  452 лв. за съдебномедицинска и по 1131 лв. за две комплексни психиатрични и психологични.

Решението на Районния съд в Първомай, с което споразумението е одобрено, е окончателно и не подлежи на обжалване.

Други от Регион

Полицията влиза в 12 пловдивски села през май, вижте графика

Мобилни екипи на полицията ще посетят 12 малки населени места на територията на районните управления в Първомай, Хисаря, Труд и Раковски през следващия месец

Сняг на парцали се сипе по проходите в Родопите, има закъсали автомобили (Снимки)

Обилен снеговалеж се сипе в момента във високите части на Смолянска област. През проходите Превала и Пампорово преминаването е при зимни условия. Заради натрупалия се сняг има закъсали товарни

Общинският съвет в Карлово насрочи референдум за завода за барут на 28 юни

Дали ще има допитване, зависи от областния управител, който ще прецени законосъобразно ли е решението, защото инвестиционното намерение е на държавата, а не на общината С 27 гласа „за"

Влекач с ремарке пламна в движение край Войводиново

Движението е затруднено, от полицията препоръчват да се минава по Карловско шосе Влекач с ремарке се е запалил в движение край разклона за Войводиново на източния обходен път на Пловдив към 1 часа

Община "Марица" помогна на абитуриенти без родители. Кметът: Бъдете успешни и ще се гордеем с вас!

Тази година финансовата подкрепа беше увеличена на 300 евро Тринадесет абитуриенти от Община "Марица", които са загубили единия или и двамата си родители

>