Деца запалиха Младежкия хълм в Пловдив при игра с огън

26.06.2025 11:25 24 часа Пловдив онлайн
Миналата година отново имаше пожар на Младежкия хълм в Пловдив. Снимката е илюстративна. Снимка: Фейсбук/Тони Стойчева - кмет на район "Западен"

Детска игра с открит огън стана причина за пореден пожар на едно от тепетата на Пловдив, съобщиха от полицията.

Около 50 кв. метра суха растителност са изгорели вчера край детската железница в подножието на Младежки хълм. Екипи на пожарната са се отзовали на сигнала, получен около 19,20 ч. Огнеборците бързо локализирали и погасили пламъците.

Според предварителните данни пожарът е запален от деца. Проверката по случая продължават служители от Второ районно управление.

На Младежкия хълм често избухват пожари в горещите месеци. Тази година в два поредни дни пък горя растителност на друго от тепетата - Бунарджика.

Други от От Пловдив

За един месец затварят за движение улица в Пловдив

За един месец ще бъде ограничено движението по ул. "Огражден" в пловдивския район "Северен", съобщиха от общината.  По информация на общинското предприятие "Организация и контрол на транспорта"

Разпиляна боя от сметосъбиращ камион е оцветила в розово локвите около Военна болница в Пловдив

РЗИ - Пловдив е установила, че веществото е напълно безвредно Разпиляна боя от сметосъбиращ камион на "Чистота" е оцветила в розово локвите около Военна болница в Пловдив тази сутрин

Синът на убития в "Тракия" Ивайло: 3 месеца след това бях на успокоителни

Съдът прие да разпита при закрити врати приятелката, с която се смята, че подсъдимата Бериван е имала интимна връзка, докато ходела и с 27 г. по-възрастния мъж "За случая разбрах на следващия ден от

Секулов до паметника на Стамболов: Как ще измъкнем България, когато не можем един друг да си подадем ръка?

Единствената успешна революция ще е да променим, макар и с малко, самите себе си, призова писателят в словото си за големия държавник Три много силни, но болезнени и смислени въпроса зададе писателят

КЗП отчете до 10% поскъпване на лекарства и добавки в пловдивските аптеки

Повишението е заради вдигането на цените от страна на доставчиците, а не заради еврото Целеви проверки на Комисията за защита на потребителите са показали от 6 до 10% повишаване на цените в аптеките

>