Самолет на "Еър Индия" се върна в Хонконг заради технически проблем на борда

16.06.2025 13:24
“Боинг 787 Дриймлайнър”

Поради съмнения за технически проблем във въздуха, самолет "Боинг 787-8 Дриймлайнър", пътуващ за Делхи, се върна днес в Хонконг. Това е пореден инцидент, засегнал авиокомпанията "Еър Индия", предаде Ройтерс, цитирана от БТА.

Самолетът, изпълняващ полет AI315 "се върна в Хонконг малко след излитането поради технически проблем. Той се приземи благополучно [...] и е подложен на проверки като предпазна мярка", се казва в изявление на "Еър Индия".

Това се случва броени дни след като при полет на "Еър Индия" до Лондон същият тип самолет "Боинг" катастрофира в западния индийски град Ахмедабад малко след излитането. При трагедията загинаха 241 от намиралите се на борда 242 души.

AI315 се върна на международното летище в Хонконг и "се приземи благополучно около 13:15 ч.", заяви говорителят на летищната администрация в Хонконг. Работата на летището не е била засегната, добави говорителят.

Самолетът, изпълняващ полет AI315, е излетял от Хонконг около 12:20 ч. и се приземи само около час по-късно. Машината е в експлоатация от 7 години.

Катастрофата от миналата седмица е ново предизвикателство както за "Еър Индия", която от години се опитва да обнови флота си, така и за "Боинг", който се опитва да възстанови общественото доверие след поредица от кризи, свързани с безопасността и производството.

Други от От страната и света

Тръмп: Споразумението с Иран може да бъде подписано още днес в Пакистан

Доналд Тръмп заяви, че споразумение с Иран може да бъде подписано „още днес" в Пакистан. В интервю за Фокс Нюз той посочи, че вицепрезидентът Джей Ди Ванс

Мадяр номинира Анита Орбан за външен министър на Унгария

Лидерът на партията ТИСА Петер Мадяр, който скоро ще оглави правителството на Унгария, издигна кандидатурата на Анита Орбан за поста министър на външните работи, предаде Ройтерс, цитирана от БТА

Вижте как се разпределя вотът по области

ЦИК публикува разбивката на резултатите от предсрочния парламентарен вот по области при 100% обработени протоколи (по сумарни данни). Вижте в кои части на страната получават най-голяма подкрепа

Роди се звезда... в МВР. Главсекът Кандев като Чък Норис - стотици лайкове и похвали под всеки негов пост

Комисарят гледа строго, говори гладко и не стои в сянката на министъра Когато Чък Норис настъпи Lego, Lego-то плаче. През последните седмици този стар виц за холивудската легенда се побългари така:

Почина актьорът Йордан Петков-Дуньо

Починал е актьорът Йордан Петков-Дуньо. Това съобщиха от Съюза на артистите в България във фейсбук.  Йордан Петков - Дуньо е роден на 28 април през 1954 година

>