Пастрокът, осъден за насилие над малкия Адриан от Пловдив, обжалва, делото тръгва през юли

20.05.2025 11:00 Ваня Драганова
Пастрокът Петър Чернев оспорва присъдата си от 8 години затвор.

                                                                                                                 Адвокатът на детето оспорва решението майката да се размине само с глоба

Пастрокът на малкия Адриан от Пловдив, осъден на 8 години затвор за физическо и психическо насилие над  детето, обжалва наказанието си от 8 години  затвор и делото тръгва в Окръжния съд на 8 юли. Подсъдима заедно с него е и майката на момчето Стела Димитрова, която се размина с глоба от 4000 лв. Особеният представител на детето - адвокат Васил Попов, не е съгласен с нейното наказание и иска по-строга присъда.

Заради пътуване адвокат Попов не се яви в съдебната зала днес, отделно защитниците на Петър Чернев не бяха призовани редовно и това стана причина за отлагане на процеса. 

Петър Чернев беше признат за виновен в системно насилие над 5-годишния тогава Адриан и майка му Стела. Посегнал за първи път на детето на 15 ноември 2023 г., защото детето си играело с кучето му  и вдигало шум. Майката се опитала да го защити и получила удар с глава. Насилието ескалирало в средата на декември, когато Петър Чернев нанесъл 4 удара с душа на момчето в банята. Раната се инфектирала, но Стела не завела детето на лекар, третирала я с различни препарати и накрая състоянието й дотолкова се влошило, че част от косата опадала и се наложи детето да бъде оперирано. Отделно пастрокът обиждал момчето с най-грозни думи, карал го да коленичи и да го моли да го убие.

Стела събрала сили на напусне приятеля си на 8 януари 2024 г. Към момента Адриан живее с баща си в Германия.                                                                                                                                                                                                  

Други от От Пловдив

Почина пловдивската лекарка д-р Галина Михайлова-Дамянлиева

С професионализма, всеотдайността и личния си пример тя заслужи уважението на медицинската общност и доверието на поколения пациенти, казват колегите й Починала е пловдивската лекарка д-р Галина

Съдът в Пловдив намали на 10 г. затвор наказанието на сириеца, убил сънародник в Харманли

Пробол го с нож след скандал Апелативният съд в Пловдив намали от 12 на 10 години наказанието на сирийския гражданин Рамадан Мохамед за убийството на негов сънародник в Регионалния приемателен

Вече изграждат езеро за водоплаващи птици в недовършения от години зоопарк на Пловдив

До края на годината трябва да са готови хабитатите на маймуните и на благородния елен Вече се работи по изграждането на езеро за водоплаващи птици в затворения от години недовършен зоопарк на

Държавата преведе близо 19 млн. евро на Пловдив за двата стадиона и пътни ремонти

Община Пловдив е получила близо 19 млн. евро от държавата за строителството и ремонта на ключови обекти, съобщи кметът Костадин Димитров. 9 171 000 евро са за довършването на стадион "Локомотив"

Млад мъж влезе през терасата на апартамент в Пловдив и задигна пари и вещи

Младеж с богато криминално досие и присъди е арестуван за взломна домова кражба в Пловдив, съобщиха от МВР. Действията на служители от Трето Районно стартирали в събота

>