Откриват лятото във Варна с концерт на площада

16.05.2025 13:17 Надежда Алексиева

Уникално шоу поставя старта на летния сезон във Варна на входа на Морската градина тази вечер.

Музикални и танцови изпълнения ще напълнят две отделни сцени, а карнавални и акробатични номера ще допринесат за допълнителното настроение на варненци и гостите на града, разказа кметът на града Благомир Коцев.

Песни ще изпълняват София Иванова, Яница Кънева, Кристиана Атанасова, Галя Георгиева, Васил Желев, Атанас Кателиев и много други, предимно варненски артисти.

Акцент в програмата са зрелищната въздушна акробатика и изпълнението на виртуозото на българската духова музика – Теодоси Спасов.

Каня всички жители и гости на Варна да се насладят на празничния спектакъл, на който ще има още много други изненади на 16 май, от 19 часа на колоните на входа на морската градина, призова Коцев в социалните мрежи.

А, за тези, които искат да продължат вечерта си с разходка по крайбрежната алея, това вече няма да става в компанията на строителна техника, тъй като там вчера официално приключиха ремонтните дейности.

Други от От страната и света

150 часа ангария, пробация и глоба за шофьор, отказал тест за наркотици

Районен съд Кюстендил одобри споразумение и наложи наказания „пробация" за срок от 12 месеца, „безвъзмезден труд в полза на обществото" в размер на 150 часа, глоба от 2000 лв

Трафопост пламна заради претоварване на мрежата в Луковит

Рязкото увеличение на потреблението на ток е довело до претоварване на електроразпределителната мрежа и е предизвикало пожар в трафопост, захранващ част от Луковит

Мъж изби прозорците на 2 от кабините на лифта в Боровец

Мъж изби предните прозорци на две от кабинките на въжения лифт в Боровец, съобщиха от полицията. Сигналът е постъпил около 12.40 часа вчера в полицейския участък в курорта

В Добричко жените раждат по-късно и по-малко, но бабите пазят традициите

"669 са ражданията в болницата в Добрич за миналата година. 11 двойки са близнаците. Общият брой на бебета е 674", съобщи д-р Ивайло Петев, началник на АГ отделението на днешния Бабинден

Бой в заведение в Ловеч, четирима са пострадали

Разследва се сбиване с пострадали в заведение в Ловеч, съобщиха от полицията. Случаят е от вечерта на 20 януари, когато около 21.00 часа в заведение в града е възникнал конфликт

>