200 ракети не могли да разбият градоносния облак, който съсипа села край Асеновград

08.05.2025 07:31 24 часа Пловдив онлайн
Дворове и покриви побеляха от падналата градушка в Асеновградско.

Опустошена реколта и многобройни щети е нанесъл страшният градоносен облак, който надвисна вчера над села край Асеновград и буквално унищожи посевите им.
От пловдивското подразделение на "Борба с градушките" твърдят, че са изстреляли между 150 и 200 ракети, но ледените парчета вече били образувани в облака и било невъзможно да бъдат разбити.

"Бяха с големина на орех. Всичко е лом", разказа пред БиТиВи потърпевш стопанин от село Тополово, което е от най–пострадалите. Цяла година отглеждали декоративни цветя в саксии, които са унищожени. Той, както и останалите потърпевши, нямат застраховки.
"Казаха ни да подадем заявления в министерството на земеделието и евентуално да дойдат да опишат", обясни отчаяният мъж. Той се опитал да заметне покривала над продукцията, но те не могли да устоят на напора на падащите ледени късове.

Тополово, Горнослав, Червен, Бачково побеляха вчера от падналата градушка. Днес също не са изключени опасни явления в региона, предупреди синоптикът Симеон Матев.

Други от Регион

Блъсната при маневра назад възрастна пешеходка в Асеновград прегазена два пъти

Апелативният съд потвърди 3-годишната условна присъда на Ахмед Бекир 74-годишната Найме Расимова от Асеновград, която почина, след като беше блъсната от кола в двора на сервиза на синовете си

ОИК-Пазарджик проверява новоизбран кмет дали си е прекратил фирмата

Общинската избирателна комисия в Пазарджик е започнала проверка дали кметът на Мало Конаре Дончо Цървуланов, който положи клетва като кмет на 12 март 2026 г

Тяло на млад мъж е намерено на пейка в Пазарджик

Тяло на млад млад е било намерено на пейка в Пазарджик. Сигналът е бил подаден от гражданин на телефона за спешни повиквания 112, потвърди говорителят на Областната дирекция на МВР в града Мирослав

Две млади жени са ранени при катастрофа край Мадан

Причината е несъобразена скорост, водачката е 19-годишна Две жени на 19 и 24 години са ранени при катастрофа по пътя Смолян–Мадан, в района на село Средногорци

Военна техника минава днес и утре по пътищата в Пловдивско

Войска и бойна техника от 61-ва Стрямска механизирана бригада в Карлово ще преминат днес и утре по републиканската пътна инфраструктура за участие в планирано учение, съобщи МО

>