Валери Божинов на Сейшелите - посланик за световен турнир по плажен футбол

08.05.2025 01:00 Моника Ковачева
Валери Божинов на летището в София на път към Сейшелите. Снимка Моника Ковачева

Надява се на "позитивни емоции и дивиденти"

За първи път имам такова изживяване – досега съм бил на Сейшелите само на почивка, но сега ще бъда там по работа. Това обясни футболистът Валери Божинов на летището в София на път за Сейшелските острови, където ще представя България като посланик на Световното първенство по плажен футбол на FIFA 2025. Турнирът ще продължи около седмица.

Божинов отпътува към екзотичната дестинация през Дубай, изпълнен с ентусиазъм и чувство на отговорност: “Надявам се тази работа да ми донесе много позитивни емоции и дивиденти”.

Футболистът описа Сейшелите като “зелено, екзотично и зареждащо място”, което според него всеки трябва да види. “Ходил съм на доста дестинации, но това е едно от местата, които истински ме зареждат. Морето, слънцето, зеленината – всичко там ти дава енергия”, добави той.

Световното първенство ще събере представители от 22 държави, което според Божинов е чудесна възможност за среща със стари познати от футболната сцена. “Надявам се да видя бивши съотборници или по-скоро футболисти, срещу които съм играл.”

Освен международната си ангажираност Валери Божинов разкри, че в момента води разговори за бъдещи проекти, включително и с Българския футболен съюз. “Говорих с Георги Иванов-Гонзо относно възможността да започна работа във Футболния съюз като посланик или лице на организацията. Все още няма яснота, но това е моето желание – да помагам на българския футбол и спорт, защото страната ни има нужда от силни личности, които да не се огъват, а да подкрепят развитието.”

Други от Възход и падение

Ръсел Бранд се яви пред британски съд по нови обвинения в сексуално посегателство

Британският актьор и комик Ръсел Бранд се яви пред съд в Лондон чрез видеовръзка, обвинен в нови сексуални престъпления, които според твърденията са били извършени срещу две жени преди близо две

Дейвид Бекъм за обвиненията на сина си: Децата трябва да имат право на грешки

Дейвид Бекъм коментира напрежението в семейството си с най-големия му син Бруклин, като заяви, че децата трябва да имат право на грешки, пише сп. People

Сара Фъргюсън е "много притеснена" за живота без пари и титли

Сара Фъргюсън е "много притеснена" как и откъде ще си осигурява доходи след поредицата скандали около бившия й съпруг принц Андрю. След като през септември британският вестник The Mail on Sunday

"Прислужницата" надмина "Аватар 3" по зрителски интерес в България

Най-голям зрителски интерес в киносалоните у нас е предизвикал трилърът по романа на Фрида Макфадън „Прислужницата", сочат обобщени данни за изминалия уикенд, цитирани от БТА

Аштън Къчър: "Гучи" ме уволни, защото бях твърде дебел

Аштън Къчър твърди, че по време на кариерата си като модел е бил уволнен от "Гучи" заради наднормено тегло, пише Page Six. В ново интервю за Entertainment Tonight

>