6 г. зад решетките ще лежи шофьорът на тирa, помел четирима футболисти от Павликени
Осъдиха на шест години затвор шофьора на тирa, който преди седем години уби на пътя четирима футболисти от Павликени.
19 февруари 2018 г. Късно вечерта четирима футболисти от общинския клуб в Павликени Димитър Кушев, Георги Вълчев, Генчо Стефанов и Ивелин Ивов се прибират от мач.
На кръстовището край село Горна Студена автомобилът им е пометен от тир. При катастрофа на място загиват трима от футболистите, а четвъртият - на път за болницата.
Делото в окръжният съд във Велико Търново тръгва едва преди две години, като се разследва съвина между шофьора на тира и автомобила на футболистите, който излязъл на пътя внезапно, въпреки знака „Стоп".
Според близки обаче кръстовището не било добре обезопасено, а знакът също не се виждал добре. Вече седем години се точи разследването, а почернените родители продължават да чакат справедливост, пише bTV.
Днес Окръжният съд във Велико Търново постанови 6 години лишаване от свобода за шофьора на тира, който до момента беше на свобода. Решението подлежи на обжалване пред Апелативен съд.