Мъже пребити жестоко пред магазин в Пловдив от гологлави охранители (Снимки, видео)

03.05.2025 15:24 24 часа Пловдив онлайн
Мирослав Алексиев (вляво) и Виктор Зафиров описаха как са станали жертва на жесток побой в Пловдив.
Виктор Зафиров показва синините си от побой, който му е нанесен.

Със счупено ребро, синини и контузии от жесток побой са четирима пловдивчани, а по думите им нападението е дело на охранители от известна фирма.
"Млатиха ни жестоко", разказаха пред "24 часа" двама от пострадалите Мирослав Алексиев и Виктор Зафиров. Всичко станало в първите минути на 30 април, когато заедно с приятелите си Борислав Запрянов и Димитър Годев се черпели отвън пред магазин на улица "Лев Толстой".

"Живеем наблизо и отидохме да пием по една бира, преди да се приберем. Времето беше приятно и решихме да се почерпим навън. Спря сребрист джип БМВ с пазарджишка регистрация. От него излезе мъж с татуировки по лицето и врата, но колата остана с включен двигател. Казахме му: "Приятел, загаси я, че мирише на бензинови изпарения", описаха Зафиров и Алексиев. Татуираният се вбесил на забележката.

"К'ви сте вие да ми казвате какво да правя", отговорил наежено той. Върнал се до колата и извадил от нея метална тръба. В другата ръка държал спрей. Обадил се по телефона и след няколко минути пристигнал миникупър с регистрационен номер РВ 9894, от който слезли четирима гологлави.

"Без да говорят, започнаха да ни налагат здраво. Избутаха ни встрани от магазина, където е тъмно и ни бутнаха на земята. Последваха ритници. С нас бяха други двама приятели – Борислав Запрянов и Димитър Годев. Eдиният отнесе удари в челюстта, а Митко, който е инвалид – без ръка и око, също не беше пощаден. По едно време един от биячите рече на другия: "Дай да не го удрям, че е инвалид. Но тоя с татуировките по лицето отсече: "Бий наред!", разказа Виктор Зафиров, който е със синини по тялото.

По думите му това, което се е случило с тях, е нечовешка жестокост. "Нито сме конфликтни, нито сме ги предизвикали. Родители сме, как децата ни да излязат по улиците вечер, след като никой не е застрахован, че може да бъде пребит", питат Зафиров и Алексиев.

По време на боя успели да зърнат, че на един от биячите на фанелката му пишело "Тр...", което ги кара да мислят, че са охранители от прочуто нощно заведение.
Боят продължил кратко, а извършителите си тръгнали много бързо.
"На следващия ден не можех да стана. Отидох в спешния център и там констатираха счупено 7–о ребро вляво, кръвонасядане и оток на гръдния кош, охлузвания по крайниците", обясни 53–годишният Виктор Алексиев. Вчера той и приятеля му подали жалба в прокуратурата, като приложили записи от камерите на близките заведения, които са заснели побоя. От държавното обвинение са им обяснили, че ще ги викат допълнително за сведения.
"Надяваме се извършителите да бъдат разкрити и наказани. Има достатъчно данни от камерите кои са те", допълниха Алексиев и Зафиров. Според тях не може в XXI век в нощен Пловдив да вилният улични биячи.

Други от От Пловдив

Глобиха шофьор с 55 евро, нарекъл водачка "тъпа" след спречкване на улица в Пловдив

Разправията станала на ул. "Света гора" пред очите на много хора Шофьор изсипа куп ругатни към водачка и я нарече "тъпа" при разправия на ул. "Света гора" в центъра на Пловдив

Ауди и мерцедес се сблъскаха на изхода Пловдив към Пазарджик

Ауди и мерцедес са се ударили на бул. "България" на изхода на  Пловдив в посока Пазарджик, в близост до строителен хипермаркет. По първоначални данни при ляв завой мерцедесът е навлязъл в насрещното

Дърво размаза кола в центъра на Пловдив (Снимки)

Дебела част се е стоварила върху лекия автомобил, като размерът й е по-голям от предния капак Голямо дърво се скърши и премаза кола в центъра на Пловдив, съобщиха читатели на "24 часа"

Погребаха 2-годишната Михрибан, която загина при пожар в Пловдив

Този следобед е била погребана 2-годишната Михрибан Чафудова, която почина след пожар в къща в Пловдив, научи "24 часа".  Сигналът за пламъците беше подаден в понеделник около 16 ч

Представят 25 вида уязвими животни на България в Пловдив

В продължение на месец и половина на три различни места в Пловдив ще бъдат представени 25 от най-уязвимите видове животни на България в Пловдив. Изложбата носи името  „Уязвимите" и се открива на 10

>