Все още се извършват технически тестове на лифта край Сливен след инцидента на 5 април
"В момента все още се извършват технически тестове на лифта. По последна информация от управителя на дружеството "Пътнически превози", на 2 май се очаква да се проведе последната проверка на държавната техническа инспекция и да бъде дадено разрешение за пускане на съоръжението., съобщи кметът на на Сливен Стефан Радев, цитиран от общинския пресцентър.
В момента на всички седалки на лифта се извършва пробно теглене на натоварване, по-високо, отколкото е заложено като килограми. Досега няма нито една седалка, която да не издържа теста за натоварване.
Разследващите органи все още извършват проверка на инцидента от 5 април, когато една от седалките се плъзна по въжето и се спря в предната седалка. При удара тогава пострадаха двама души - 61-годишен мъж счупи глезена си, а спътникът му, на 67 години, получи кръвотечение от носа. Инцидентът се случи, след като на 28 февруари лифтът до Карандила заработи отново след дълъг ремонт.
"На практика, от това, което имам като информация, е, че няма констатирано нещо, което да може да обясни този инцидент. Това, което ще направим допълнително, е да поставим камери по стълбовете на ключови места на въжената линия, така че седалките да могат да бъдат наблюдавани", каза още кметът.