Донка Ангъчева: Пианото ми даде да мечти, то ми показа един по-добър свят

20.04.2025 17:23

На 22 май ще се реализира културен мост между България и Австрия, който ще се случи за втори път и е посветен на 24 май.

Това каза пред NOVA пианистката Донка Ангъчева и допълни, че в него ще участват звезди от двете страни.

Акцент на събитието ще бъде "Мистерията на българските гласове", които ще изпълнят произведения на Георги Андреев, а той ще бъде диригент на втората част.

Ангъчева разказа още, че в първата част на културния мост ще участват солисти като Недялко Недялков и Вълчан Вълчанов, които ще представят произведения с фолклорни мотиви и под акомпанимента на оркестър „Виена арт нуово".

Тя допълни, че ще участват и звезди от Виенската филхармония, които ще представят Бах – двоен концерт.

Ангъчева сподели, че каузата на събитието е да подкрепят Национално училище за музикално и танцово изкуство „Добрин Петков" в Пловдив, чийто възпитаник е и тя.

Пианистката разказа още, че пътят ѝ е тръгнал точно от българската школа. Нейната мечта винаги е била да замине за Австрия, което се случва веднага, след като завършва училище.

„Пианото ми даде да мечти, то ми показа един по-добър свят, който аз винаги съм търсила. То е моят най-добър приятел", сподели Ангъчева.

Други от Възход и падение

Елвира Георгиева: Страхувах се от хората, всичко за мен беше фалшиво

Естрадната легенда Елвира Георгиева разказа за трудния период, в който съзнателно се оттегля от сцената в пика на славата си и заживява почти като отшелник

Ралф Файнс би искал да изиграе отново ролята си в "Хари Потър"

Британският актьор Ралф Файнс каза, че би изиграл отново ролята на заклетия враг на Хари Потър – Волдемор, но смята, че „корабът вече е отплавал", съобщи Би Би Си, цитирана от БТА

Лиса Стенсфийлд на 60: Славата е като валута

Славата е като валутата - има и върхове, и спадове, казва британската певица Лиса Стенсфийлд в интервю за онлайн изданието expressandstar.com през 2018 г

Кръстиха улица на певеца Бруно Марс в Лас Вегас

Бруно Марс бе обявен за „новия крал на Лас Вегас", пише Асошиейтед прес, цитирана от БТА. Лас Вегас почете Марс, който се превърна в една от иконите на Града на греха

Гала: Не бях готова Мари да разкаже за болестта си публично

Тв водещата Гала сподели, че въобще не е била готова дъщеря й Мари Константин да разкаже за рака, който бори, в публичното пространство. "Не бях готова, поне не толкова рано

>