Задържаха мъж със 106 грама амфетамини и 3300 лева в Добрич

09.04.2025 18:10 Дияна Райнова
30-годишен мъж е с повдигнато обвинение за разпространение на наркотици
30-годишен мъж е с повдигнато обвинение за разпространение на наркотици

30-годишен мъж е с повдигнато обвинение за разпространение на наркотици, след като е бил задържан в рамките на специализирана полицейска операция. Тя е проведена във вторник по предварително утвърден план от директора на Областната дирекция на МВР-Добрич. В операцията са участвали от отдел "Криминална полиция" и Първо Районно управление на МВР в Добрич.

В хода на полицейските действия, са изградени временни КПП-та на входа за град Добрич по бул. „25-ти Септември". На място полицейските служители спират за проверка лек автомобил „Ауди", управляван от 30-годишен мъж от град Добрич.

При последвалото претърсване в колата са установени сумата от 3300 лева и полиетиленово топче, съдържащо бяло кристално вещество. От проведения полеви тест веществото реагира на амфетамин с тегло 106 грама.

В условията на неотложност полицейските служители извършват претърсване и изземване от таванско помещение към апартамент в квартал „Добротица" в град Добрич, обитаван от 30-годишния мъж. Намерени са 200 грама суха тревна маса, реагираща на канабис, полиетиленов плик с бяло вещество с тегло 14 грама, реагиращо на амфетамин, множество електронни везни, реагиращи на пробите на амфетамин и канабис, вакум машина, пликове за пакетиране и сума пари.

Материалите по случая са докладвани в Окръжната прокуратура Добрич и мъжът е привлечен като обвиняем за разпространение на наркотични вещества. Наложена му е мярка "Парична гаранция". Работата по установяване и документиране на престъпната му дейност продължава.

Други от От страната и света

Тайно пуснаха обвинените за падналото от парашут дете, което загина в Несебър (Снимки)

Предстоят очни ставки между собствениците на фирмата за парасейлинг и работниците, разкриха адвокати Обвинените за фаталния полет с парашут в Несебър, при който загина 8-годишният Иван

Токът за бизнеса утре поскъпва с 5 на сто

При средна цена от 273,02 лева (без ДДС) за мегаватчас e търгувана днес електроенергията на Българската независима енергийна борса (БНЕБ) в пазарен сегмент „Ден напред“

В „Двореца" в Балчик възстановяват шивалнята, „ремонтират" Нимфеума

Бронзова скулптура на Балчика Мошеску- Мъчиукъ, дъщеря на Октавиан Мошеску, последния румънски кмет на Балчик и красивата българка Пенка Добрева, дарена на „Двореца" по нейна воля от дъщеря й

Йотова към олимпийските отбори по природни науки: Вие представлявате интелектуалната мощ на нацията

Вие представлявате интелектуалната мощ на българската нация, каза вицепрезидентът Илияна Йотова на учениците от олимпийските отбори по природни науки и техните преподаватели на Годишната олимпийска

КЗП със засилен контрол преди въвеждането на еврото

Във връзка с процеса на въвеждане на еврото и като ясен обществен приоритет в работата си, Комисия за защита на потребителите осъществява засилен и целенасочен контрол

>