Мъж тормози цял блок в София, извадил нож на младеж и го заплашил: Ще те направя на решето

09.04.2025 08:25
Съсед тормози цял блок в столичния квартал „Дружба“ 1 Кадър: bTV

Съсед тормози цял блок в столичния квартал „Дружба“ 1. При един от последните случаи на агресия, мъжът вади нож срещу младеж, който се опитва да разговаря с него за проблемите, които създава.

Живущите са подавали множество сигнали в полицията, но до момента те остават без резултат.

Близо година агресивният мъж тормози хората в столичния квартал. Последният случай е на майка и син, които просто минавайки във входа, питат съседа си какъв проблем има с тях.

Тогава той звъни на полицията, когато не намира съдействие от органите на реда, вади голям кухненски нож срещу младежа на име Йоан.

„Аз просто реших да го попитам какъв е проблемът с майка ми, защото тя все е притеснена и постоянно ми звъни. Исках да съм спокоен за нея и просто да поговоря със съседа, от когото тя се оплаква. Той ме нападна с думите „Ще те направя на решето“ и извади нож“, казва младежът, цитиран от bTV.

Майка му Десислава Петрова обясни, че преди това той постоянно ѝ е оставял заплашителни бележки с обиди и закани.

„Подаваме сигнали, той ми оставя бележки тип „Ще си намериш майстора“. Всеки ден ги намирам на вратата си. Агресивен е не само към мен, но и към други по-възрастни хора. Във входа има и малки деца. Притесняваме се“, обясни жената.

Друга жертва на агресията е възрастна жена, направила му забележка за силна музика. Той, по думите ѝ, скача и започва да я бута. Съседи викат полиция и нещата са разрешени мирно.

Въпреки това от прокуратурата не предприемат по-сериозни действия.

„Казаха ни, че това е междусъседски скандал, с който такива институции не се занимават. Но ние наистина имаме проблем, особено след като той едва не уби детето ми. Не мисля, че е безобидно“, каза още Десислава.

От полицията обясниха, че тази година срещу агресивният мъж е подаден един сигнал, а за миналата 5 са от него към съседите му.

 

Други от От страната и света

Над 50 студенти и ученици мерят знания по китайски във Великотърновския университет

Над 50 участници ще премерят знанията си по китайски език в националния кръг на състезанието „Китайски езиков мост" за ученици и студенти, който ще се проведе в Аулата на Великотърновския университет

Общината: Условията за прием в ясла и градина остават непроменени засега

Столична община няма да променя настройките в системата за прием (ИСОДЗ), докато Върховният административен съд (ВАС) не се произнесе по определението за спиране на действието на новата Наредба за

Гюров ще участва в срещата на държавните и правителствени ръководители на държавите членки на ЕС

Министър-председателят Андрей Гюров ще участва в неформалната среща на държавните и правителствени ръководители на държавите членки на ЕС, която ще се проведе на 23-24 април 2026 г. в Кипър

Бизнес активността в еврозоната се свива през април на фона на скока в производствените разходи

Бизнес активността в еврозоната неочаквано се свива през април, като въздействието на войната на САЩ и Израел срещу Иран подкопава търсенето, докато цените се покачват

Дупничанин с благодарност към полицаи за ескорт на болната му жена

Благодарствен адрес до министъра на вътрешните работи, главния секретар на МВР и директора на ОДМВР – Перник е изпратен от гражданин на гр. Дупница. Повод за изразената признателност е своевременната

>