Поставят знаци на фаталната отсечка, където загина 12-годишната Сияна

03.04.2025 12:51
Пътни знаци Снимка: pixabay

Местните вече наричат пътя гробище

Поставят се знаци за ограничение на скоростта на фаталната отсечка,  където загина 12-годишната Сияна. На мястото има и знак за концентрация на ПТП.

Съпричастност и гняв след поредната трагедия на пътя, отнела детски живот. Днес близките на 12-годишната Сияна я изпращат в последния ѝ път. А селата около отсечката на смъртта между Радомирци и Телиш  организират протест и дори ще я блокират на няколко места, за да кажат не на войната по пътищата.

Последната картина на Сияна е око, пълно със сълзи. За страстта ѝ към рисуването, спасяването на домашни животни и помощта ѝ за бездомен мъж - разказва бащата на 12-годишното момиченце в деня на погребението ѝ.

В село Телиш,  където живеят бабата и дядото на Сияна и където момиченцето е трябвало да прекара пролетната си ваканция, преживява трагедията.

Трасето между Телиш и Радомирци е осеяно с паметници и изпочупени знаци, несменяни от години. От началото на годината на кратката отсечка са отнети три човешки живота, а местните вече я наричат гробище.

„На 17 март, тук отново на този път почина наш 54-годишен наш съгражданин“, казва Нели Дакова, кмет на село Телиш, съобщава бТВ.

На 12 април от площада в село Телиш  към пътя убиец тръгва протестно шествие.

„В нашето село вече не може да се каже нито добро утро, нито добър ден. Явно трябва да умре цяла армия на това място, за да погледнат управляващите с разсъдък“, заяви Красимир Петров, кмет на село Ракита.

А кметовете, които от години се борят кръстовищата към селата им, да се разширят и обезопасят, за да не загиват хора, твърдят, че държавата не ги чува.

И докато рулетката се върти и чака поредната си жертва, управляващите бързат с мерки за безопасност. Днес се монтират знаци. А на същия път, но край Долни Дъбник, стана поредната катастрофа.

Други от От страната и света

Борислав Гуцанов: На първо място е прибирането на българите от Близкия изток

"Първо прибирането на хората, на второ място - запасите от енергийни ресурси, а след това защитата на въздушното ни пространство", категоричен е депутатът от БСП и бивш социален министър Борислав

Над 80 самолета атакуваха Техеран и Централен Иран

Израелската армия (ЦАХАЛ) съобщи, че над 80 изтребителя са нанесли вълна от удари по военни обекти, ракетни установки и други цели в Техеран и Централен Иран, съобщи Франс прес

Атанас Атанасов: Трябва да решим имаме ли интерес да сме под ядрения чадър на Франция

"Инициативата на френския президент за ядрения чадър е изключително важна и не може да бъде подминавана. Това е нещо ново, което идва като инициатива от ЕС и то от постоянен член на Съвета на

Един човек е загинал при пожар през изминалото денонощие у нас

Един човек е загинал при пожар през изминалото денонощие, потушени са общо 68 пожара, съобщават на сайта си от Главната дирекция „Пожарна безопасност и защита на населението" (ПБЗН) на МВР

С минута мълчание и пуснати светлини полицаи в Търново почетоха паметта на загинали колеги

Международният ден за възпоминание на загиналите служители при изпълнение на служебния си дълг бе отбелязан във всички районни управления на полицията и всички районни служби на пожарната в област

>